Nedelišće na vrhu tablice! Pobjeda u dvoboju sa Slobodom

Drugo uzastopno kolo nogometaši Nedelišća odmjerili su snage s klubom iz donjeg dijela tablice, ovog puta nije ostvarena uvjerljiva pobjeda, ali tri boda su ipak upisana. Na Trate je stigla 13-oplasirana Sloboda iz Slakovca, a utakmici je prisustvovalo oko 250 gledatelja koji su došli pogledati sraz općinskih rivala.

Nedelišće je zaigralo oslabljeno neigranjem ozlijeđenih Nenada Vibovca i Nine Pintarića, te suspendiranog Tomislava Levačića. Prvi udarac prema gostujućim vratima upućen je u 10. minuti, iz slobodnog udarca ubacio je Andrej Nemet, a pokušaj Borne Petrovečkog glavom odlazi preko gola. Samo tri minute kasnije Petrovečki puca prema golu, a lopta u ruku pogađa protivničkog igrača.

Dosuđen je kazneni udarac za Nedelišće, a siguran realizator bio je Zvonimir Panić za 1:0 u 13. minuti utakmice. Iduća opasnija prilika pred vratima vratara Slobode Mišela Tkalčeca također je završila pogotkom, u 26. minuti nakon lijepe kombinacije Luke Brlenića i Nemeta prvi udarac Brleniću brani Tkalčec, ali odbijenu loptu šalje u mrežu za povećanje vodstva na 2:0.

Nakon što su stekli dva pogotka prednosti igrači Nedelišća malo su se opustili, a naplata je stigla vrlo brzo, nepažnju Karla Kocijana iskoristio je Nino Cvetković i u 35. minuti smanjio zaostatak Slakovčana odmjerenim udarcem sa samog kuta kaznenog prostora. Gosti su bili blizu izjednačenja u 41. minuti, Josip Tkalec izbio je sam pred Kocijana koji se sjajnom reakcijom iskupio za pogodak.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali u nižoj brzini kao da nemaju samo pogodak prednosti, no rutinski su priveli utakmicu kraju, ali prilika i nervoze na terenu nije nedostajalo. Mladen Filipović je u 53. minuti proigrao Ivana Mandića koji iz blizine puca ravno u Tkalčeca, samo dvije minute kasnije nesportske scene kojima nije mjesto na nogometnim igralištima.

Najprije start gostujućeg Darija Kukovca na Danijela Mesarića, a zatim međusobno naguravanje spomenutog dvojca i žuti kartoni za obojicu. Ružni povici s tribina samo su dodatno naelektrizirali stanje na terenu. U 62. minuti nova izgledna prilika Nedelišća, Panić je lijepo uposlio Petrovečkog, ali propustio je matirati gostujućeg vratara koji je obranio njegov udarac.

Panić je i u 76. minuti bio blizu asistencije, Tkalčec je ovog puta obranio Mandićev udarac. Oba kluba završila su utakmicu s deset igrača, u drugoj minuti nadoknade isključeni su domaći Mesarić i gostujući Tkalec nakon što su zaradili drugi žuti karton. Susret je završio rezultatom 2:1, a Nedelišće se pobjedom popelo na 1. mjesto na tablici. Iduće subote gostovanje kod Rudara.

Rezultati 14. kola: Polet - Sloga 2:2, Mladost Komet - Podravina 2:2, Novi Marof - Bednja 1:1, Nedeljanec - Zelengaj 2:0, Dinamo - Rudar 2:1, Pušćine - Plitvica 5:1, Jalžabet - Međimurec 2:1

NK Nedelišće - NK Sloboda 2:1 (2:1)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 250
Suci: Škrobar, Mesarić, Tuksar; delegat: Panić