Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Hat-trick i asistencija Panića za pobjedu 4:1 protiv Plitvice

Puno teže od očekivanog, ako uzmemo u obzir sva događanja na terenu, Nedelišće je stiglo do pobjede na gostovanju u Gojancu kod posljednjeplasirane momčadi prvenstva. Utakmici je prisustvovalo 200-tinjak gledatelja, a u našem sastavu nedostajali su Nino Pintarić zbog žutih kartona i Goran Međumurac.

Nogometaši Nedelišća poveli su iz prve prave prilike, Borna Petrovečki ubacio je u šesnaesterac do Luke Brlenića, a on upošljava Zvonimira Panića koji u 11. minuti prebacuje domaćeg vratara Marina Kosa za vodstvo 0:1. Plitvica je od 19. minute ostala s igračem manje na terenu, domaći igrač Karlo Kocijan dva puta u nekoliko sekundi starta na nogu Mladena Filipovića i zarađuje isključenje.

U 22. minuti ozlijedio se Nenad Vibovec prilikom primanja lopte, te nije mogao nastaviti igru, umjesto njega ušao je Ivan Mandić. Odmah nakon izmjene Plitvica je izjednačila, ubačaj domaćih pogađa Matiju Antunovića u ruku za kazneni udarac, realizator za 1:1 bio je Jošua Horvat u 25. minuti. Pokušaj domaćeg Luke Tomašića u 33. minuti odlazi malo pored vratiju.

Na isteku prvog poluvremena Nedelišće je uspjelo vratiti vodstvo, Panić je bio asistent Andreju Nemetu za 1:2 u 45. minuti nakon što su lijepom akcijom izigrali obranu Plitvice. U nastavku utakmice domaćin je ubrzo zaradio novo isključenje, u 54. minuti Hrvoje Kocijan ruši Petrovečkog u izglednoj prilici za pogodak i Plitvica nakon drugog crvenog kartona nastavlja s devet igrača.

Mandić je izveo slobodni udarac, a prizemna lopta odlazi pored okvira gola. Dugo je trebalo nogometašima Nedelišća da s pokojim novim pogotkom potvrde dominaciju i iskoriste brojčanu nadmoć na terenu s dva igrača više. Momčad iz Gojanca posustala je 20 minuta prije kraja susreta, Mandić je uputio loptu u protivnički peterac, da bi je Panić pospremio u mrežu za 1:3.

Od 78. minute Nedelišće je igralo s deset igrača, u dvije minute Tomislav Levačić zaradio je dva žuta kartona, prvi zbog prekršaja i drugi zbog prigovora sucu, a u igru je ušao samo tri minute ranije. Ubrzo nakon toga kazneni udarac za Nedelišće, Nino Vizinger sjurio se prema vratima domaćih, a rušio ga je vratar Kos. Panić je hat-trick dovršio pogotkom s 11 metara za visokih 1:4.

Plitvica je mogla smanjiti zaostatak u 84. minuti, domaći igrač dobro puca glavom, ali Karlo Kocijan još boljom reakcijom brani udarac te rezultat ostaje isti. Naši nogometaši nakon brze kontre mogli su doći i do uvjerljivije pobjede, Mandić je proigrao Vizingera koji promašuje okvir gola. Upisana su tri boda i zadržan priključak na vrhu, iduće subote na Tratama gostuje Sloboda.

Rezultati 13. kola: Mladost Komet - Polet 1:3, Podravina - Jalžabet 5:0, Sloboda - Dinamo 0:2, Rudar - Nedeljanec 4:1, Zelengaj - Novi Marof 2:2, Međimurec - Pušćine 3:0, Bednja - Sloga 3:0


NK Plitvica - NK Nedelišće 1:4 (1:2)
Igralište: Ledine, Gojanec / Gledatelja: 200
Suci: Klarić, Tuksar, Felker; delegat: Mavriček

Strijelci: 0:1 Panić 11', 1:1 J. Horvat (11 m) 25', 1:2 Nemet 45', 1:3 Panić 71', 1:4 Panić (11 m) 80'

Plitvica: Kos, Trojko (od 78. J. Melnjak), M. Melnjak, Mat. Horvat, Mar. Horvat, Tomašić (od 75. Buhin), J. Horvat, Ister, H. Kocijan, D. Horvat, K. Kocijan

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Nemet (od 75. Levačić), Panić (od 82. Špicar), N. Vibovec (od 25. Mandić), Mesarić, Petrovečki (od 70. Vizinger)