Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Kasno buđenje Nedelišća, Špicar u 92. zabio za bod

S velikim nestrpljenjem iščekivao se novi derbi Nedelišća i Međimurca, no u 12. kolu 4. HNL Čakovec-Varaždin po osmi put u posljednjih 15 međusobnih utakmica nije bilo pobjednika. U redovima domaćih nedostajali su Boris Martinović i kartonirani Luka Brlenić, obojice standardnih prvotimaca čiji se izostanak na lijevom beku i u sredini terena znatno osjetio. Susret je odigran pred 500-tinjak gledatelja po vjetrovitom vremenu.

Nogometaši Međimurca ušli su puno bolje u utakmicu i praktički cijelo prvo poluvrijeme na terenu je igrala samo jedna momčad. Darijan Treska već je u 1. minuti uputio udarac prema vratima Nedelišća koji odlazi pored okvira gola. U 9. minuti u akciji je gostujući japanski dvojac, Shohei Yokoyama lijepo je uposlio Tomokia Kaia, ali Fran Vibovec zatvorio mu je put prema golu.

Vratar gostiju Luka Bulić prvu intervenciju imao je u 12. minuti, centaršut Nenada Vibovca iskosa umalo je bio koban za Međimurec, ali Bulić je dobrom reakcijom spriječio taj pokušaj. Protivnička momčad dobru igru okrunila je pogotkom u 17. minuti, F. Vibovec nije uspio zaustaviti Yokoyamu koji dolazi pred Karla Kocijana i šalje loptu u njegov bliži kut za 0:1.

Novu priliku Nedelišće je imalo u 23. minuti, iz kornera je ubacio N. Vibovec, a atraktivan pokušaj škaricama Nine Pintarića odlazi pored vratiju. Dvije minute kasnije nova opasnost pred našim vratima, Kocijan ovog puta brani pokušaj Kaia. U 27. minuti opet se Pintarić domogao lopte nakon kornera, ubacio do Zvonimira Panića koji puca glavom, ali lopta odlazi malo pored gola.

Uslijedile su minute u kojima su rijetki igrači Nedelišća zaslužili prolaznu ocjenu, da bi u 40. minuti stigla potvrda nevidljivosti pojedinaca na terenu, Kai je ubacio s lijeve strane, a Treska glavom zakucao loptu u mrežu Kocijana za 0:2. Ubrzo je stiglo smanjenje zaostatka, nakon ubačaja Gorana Međumurca iz kornera pogodak glavom u 43. minuti postiže Panić za 1:2.

Pogodak u pravo vrijeme za mirniji odlazak na odmor. Ali još nije bio kraj prvog dijela, u zadnjoj minuti N. Vibovec šalje loptu prema Paniću koji se našao u stopostotnoj prilici za izjednačenje, a koju poništava 2. pomoćni sudac označavanjem zaista dvojbenog zaleđa. U drugom poluvremenu gledali smo bolje i borbenije izdanje nogometaša Nedelišća.

Pokušaj Panića u prvom napadu odlazi daleko od gola, a na drugoj strani Luka Jurović u 56. minuti s 20-tak metara dobro puca, ali lopta odlazi pored vratiju. U 61. minuti Međumurac na sredini terena gubi loptu, a Pintarić prekršajem zaustavlja Yokoyamu na putu prema Kocijanu. Pokušaj Treske iz slobodnog udarca odlazi preko gola. Zatim slijede dva kaznena udarca.

U 67. minuti Bulić ruši Međumurca u šesnaestercu, a Panić je precizan s 11 metara za 2:2. Međimurec već u idućem napadu dobiva priliku za novo vodstvo, F. Vibovec povlači Yokoyamu u kaznenom prostoru, a u 69. minuti siguran realizator s bijele točke bio je Treska za 2:3. Dvije minute kasnije domaći traže novi kazneni udarac zbog igranja rukom Treske, no ništa od toga.

Međumurac u 77. minuti puca s 20 metara, ali lopta odlazi pored gola. Zatim opet prijete gosti, udarac Ivana Deglina sa 17 metara u 85. minuti također odlazi pored vratiju. U 89. minuti Panić propušta zicer pred vratima Međimurca. Dramatična utakmica sa stilom je privedena kraju, igrala se 2. minuta sudačke nadoknade kad je Nedelišće izjednačilo.

Na rubu šesnaesterca Danijel Mesarić je zaustavljen prekršajem, a iz slobodnog udarca Panić prebacuje živi zid i pogađa stativu, a na pravom mjestu našao se Branimir Špicar i pospremio loptu u mrežu za konačnih 3:3. Još jedan derbi završio je podjelom bodova. Iduće nedjelje na rasporedu je gostovanje kod Plitvice u Gojancu.

Rezultati 12. kola: Polet - Bednja 1:1, Sloga - Zelengaj 2:2, Novi Marof - Rudar 2:1, Nedeljanec - Sloboda 1:0, Dinamo - Plitvica 4:2, Pušćine - Podravina 1:3, Jalžabet - Mladost Komet 0:6


NK Nedelišće - NK Međimurec 3:3 (1:2)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 500
Suci: Horvat, Novak, Jakovljev; delegat: Kuščer

Strijelci: 0:1 Yokoyama 17', 0:2 Treska 40', 1:2 Panić 43', 2:2 Panić (11 m) 67', 2:3 Treska (11 m) 69', 3:3 Špicar 90+2'

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec (od 72. Mandić), Pintarić, Levačić (od 62. Antunović), Filipović, Špicar, Nemet (od 62. Vizinger), Panić, N. Vibovec, Mesarić, Međumurac (od 84. Petrovečki)

Međimurec: Bulić, Yokoyama, Kai, Maričević, Vabec, Hrustek, Piškor, Treska (od 90. Zadravec), Šimić, Šostarić (od 78. Kregar), Jurović (od 84. Deglin)

Foto: eMedjimurje.hr