Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

U subotu na Tratama veliki derbi Nedelišće - Međimurec!

Po četvrti put u ovoj kalendarskoj godini igra se susjedski derbi u kojem se sastaju Nedelišće i Međimurec, a uoči novog susreta u oba tabora vlada dobro raspoloženje. I s razlogom, u prošlom kolu upisali su važne pobjede, Nedelišće je slavilo u gostima kod Podravine, dok je Međimurec na svom terenu bio bolji od domašinečkog Dinama.

U 11 odigranih kola Nedelišće je osvojilo 25 bodova (8 pobjeda, 1 remi, 2 poraza) s gol-razlikom 23:12, što je dovoljno za 2. mjesto i bod zaostatka za vodećim Poletom. Međimurec se s 20 bodova (6 pobjeda 2 remija, 3 poraza) i gol-razlikom 31:14 nalazi na 5. mjestu. Na listi strijelaca ističu se igrači Međimurca Darijan Treska i Shohei Yokoyama s osam, odnosno sedam pogodaka, najbolji topnik Nedelišća Zvonimir Panić postigao je pet pogodaka, a slijede ga još čak četvorica suigrača s tri pogotka.

Trenutno je u nešto boljoj formi momčad Međimurca s četiri uzastopne pobjede, no ne zaostaje puno ni Nedelišće koje je u posljednja četiri kola samo jednom poraženo. U dosadašnjih šest domaćih utakmica Nedelišće je ostvarilo pet pobjeda, a jedini bod sa SRC-a Trate odnio je samo vodeći Polet - 16 bodova, 16:4. S druge strane, Međimurec je odradio šest gostovanja i upisao tri pobjede, dva poraza i jednom odigrao neriješeno - 10 bodova, 16:10.

Klubovi su od 2010. do danas odigrali 14 međusobnih susreta, ranijih godina to su većinom bile prijateljske utakmice, dok su u zadnjih nekoliko sezona česti susreti u prvenstvu i Kupu Međimurja. Omjer je tijesno na strani Nedelišća koje ima četiri pobjede, tri su pripale Međimurcu, a čak sedam utakmica završilo je neriješenim ishodom. U derbiju koji slijedi domaći trener Krešimir Šenji ne može računati na kartoniranog Luku Brlenića, gostujući trener Željko Orehovec nema takvih problema.

Utakmica 12. kola 4. HNL Čakovec-Varaždin između Nedelišća i Međimurca odigrat će se 4. studenog (subota) na SRC-u Trate u Nedelišću s početkom u 14:00 sati!

Glavni sudac: Marin Horvat (Čakovec)
1. pomoćni sudac: Željko Novak (Prelog)
2. pomoćni sudac: Boris Jakovljev (Gornji Hrašćan)
Delegat: Slavko Kuščer (Nedeljanec)

I kad gube i kad tuku,
Nedelišće u srcu mom!