Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Podravina rano povela, Panić i Brlenić strijelci za preokret i pobjedu

Nogometaši Nedelišća gostovali su kod Podravine u derbiju 11. kola, a zanimljivoj i borbenoj utakmici odigranoj na stadionu u Ludbregu prisustvovalo je 200-tinjak gledatelja. Zbog žutih kartona utakmicu je propustio Mladen Filipović, motor momčadi bio je na hlađenju, a iako je štekalo u veznom redu slavila se nova važna pobjeda.

Početak susreta nije bio dobar, u 4. minuti prekršajem je zaustavljen Renato Sakač, a iz slobodnog udarca na oko 25 metara pogodak je postigao Nikola Međimorec za vrlo rano vodstvo Podravine. Minutu kasnije prvi udarac prema vratima domaćih uputio je Borna Petrovečki, ali bezopasno i pored vratiju. Zatim se Sakač našao u prilici, ali naša obrana dobro je odradila posao.

U 15. minuti Sakač je lijepo uposlio N. Međimoreca, ali njegov udarac ne odlazi u okvir gola. Dobar pokušaj Gorana Međumurca sa 17 metara u 21. minuti otišao je pored vratiju domaćih. Nekoliko minuta kasnije na drugoj strani je iz slobodnog udarca pokušao Dejan Kučko, ali Karlo Kocijan spremno je dočekao ovu loptu. Nedelišće dolazi do izjednačenja u 27. minuti.

Međumurac je odlično ubacio iz kornera, a Zvonimir Panić je glavom pospremio loptu u mrežu vratara Podravine Jure Banfića. U zadnjim trenucima prvog poluvremena još jedan pokušaj Međumurca, ali opet lopta ide pored vratiju. U nastavku utakmice na obje strane mnogo nedovršenih akcija bez upućenog udarca na gol, a naši nogometaši imali su nešto više od igre.

Prvu priliku u nastavku utakmice imao je Petrovečki u 49. minuti, ali lopta nije išla u okvir gola. Na pogodak se čekalo do same završnice utakmice, dugu loptu Danijela Mesarića primio je Luka Brlenić i lobom u 85. minuti donio vodstvo Nedelišću 2:1, što je bio i krajnji rezultat. Do kraja susreta još je prema vratima Ludbrežana zaprijetio Andrej Nemet, ali neprecizno.

Iduće subote u Nedelišću se igra najveći derbi, u goste nam dolazi susjedni Međimurec iz Dunjkovca-Pretetinca.

Rezultati 11. kola: Mladost Komet - Pušćine 3:1, Sloboda - Novi Marof 1:2, Rudar - Sloga 1:1, Zelengaj - Bednja 1:5, Jalžabet - Polet 0:5, Međimurec - Dinamo 4:0, Plitvica - Nedeljanec 2:2


NK Podravina - NK Nedelišće 1:2 (1:1)
Igralište: Gradski stadion, Ludbreg / Gledatelja: 200
Suci: Klarić, Horvat, Brljak; delegat: Medved

Strijelci: 1:0 N. Međimorec 4', 1:1 Panić 27', 1:2 Brlenić 85'

Podravina: Banfić, Vađunec, Kučko (od 40. Premec), Milošević (od 54. Belaj), Fajt, Sakač, Šestak (od 69. I. Međimorec), N. Međimorec, Mesec (od 88. Geršić), Salajec (od 69. Matijašec), Sinković

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Pintarić, Levačić (od 67. Antunović), Brlenić, Martinović, Nemet (od 88. Vizinger), Panić (od 90+3. Špicar), Mesarić, Međumurac (od 81. Mandić), Petrovečki (od 59. N. Vibovec)