Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Zasluženo do tri boda protiv Mladosti Komet

Izuzetno zanimljiva derbi utakmica odigrana je na Tratama gdje su nogometaši Nedelišća ugostili stare rivale, Mladost Komet iz Preloga. Susretu je prisustvovalo oko 300 gledatelja koji su u sadržajnih 90 minuta vidjeli čak šest pogodaka, a više razloga za zadovoljstvo imali su domaći navijači koji su proslavili osvajanje tri boda.

Već u početnoj fazi utakmice po jedan pogodak na svakoj strani. U 10. minuti Luka Brlenić pronalazi Zvonimira Panića nakon čijeg ubačaja Goran Međumurac zabija za vodstvo Nedelišća. Samo dvije minute nakon toga gosti dolaze do izjednačenja, nakon ubačaja najviši je u skoku bio Emanuel Pintarić za 1:1. U 16. minuti stopostotnu priliku propustio je iskoristiti Brlenić.

Novi pokušaj uslijedio je deset minuta kasnije, nakon prekršaja nad Danijelom Mesarićem sa samog ruba šesnaesterca Međumurac je pucao u vratara Petra Božeka. U drugom poluvremenu igrači Nedelišća riješili su pitanje pobjednika u početnih 15-tak minuta. Odmah u 47. minuti na asistenciju Međumurca pogodak postiže Zvonimir Panić, a ubrzo su uslijedila i nova dva pogotka.

U 54. minuti iz kornera je ubacio Međumurac, do lopte najprije dolazi Panić, ali u gužvi pred Božekom najbolje se snašao mladi Borna Petrovečki i zatresao mrežu Preložana. Pet minuta kasnije Brlenić je proigrao Nenada Vibovca, a na čiji ubačaj glavom zabija Panić za 4:1. Pogodak je vrlo značajan, gledajući seniorske utakmice, ukupno je to 500. gol postignut na SRC-u Trate!

Zatim su i gosti opasno zaprijetili, u 74. minuti Silvio Radiković pogađa okvir gola. U narednim minutama nove tri prilike za Nedelišće, udarac Panića brani Božek, Međumurac puca pored vratiju, dok u 85. minuti Alen Labaš sam izlazi pred vratara Mladosti Komet, ali bez realizacije. Konačnih 4:2 svojim drugim pogotkom postavio je Pintarić u 86. minuti udarcem s 18 metara.

Do kraja su gosti imali još jednu priliku, ali udarac Denisa Vuka obranio je Karlo Kocijan. I u ovoj zasluženoj pobjedi opet se svojom borbenošću i zalaganjem na terenu istaknuo Mladen Filipović i kapetanski nosio momčad do nova tri boda. Učinak trenera Krešimira Šenjija od 73% osvojenih bodova nakon prvih 10 kola drugi je najbolji ulazak u sezonu u zadnjih 10 godina.

Ispred njega samo je Damir Maretić s maksimalnih 100% i 30 bodova u sjajnoj sezoni 2014./2015. Iduće subote na rasporedu je novi derbi, gostovanje u Ludbregu kod Podravine, bez kartoniranog Filipovića.

Rezultati: Polet - Zelengaj 4:1, Sloga - Sloboda 0:2, Bednja - Rudar 3:1, Novi Marof - Plitvica 4:2, Nedeljanec - Međimurec 1:3, Dinamo - Podravina 2:0, Pušćine - Jalžabet 4:1


NK Nedelišće - NK Mladost Komet 4:2 (1:1)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 300
Suci: Žganec, Tuksar, Fic; delegat: Kušen

Strijelci: 1:0 Međumurac 10', 1:1 Pintarić 12', 2:1 Panić 47', 3:1 Petrovečki 54', 4:1 Panić 59', 4:2 Pintarić 86'

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Pintarić, Brlenić (od 75. Levačić), Filipović, Martinović (od 84. Antunović), Nemet (od 62. Mandić), Panić (od 79. Labaš), Mesarić, Međumurac, Petrovečki (od 56. N. Vibovec)

Mladost Komet: Božek, Sraka, Bukal (od 35. Balent), S. Radiković, Jambrović (od 82. A. Radiković), Pintarić, Tišljarić, Horvat (od 46. Golubić), Baksa (od 67. Farkaš), Vuk, M. Radiković

Foto: eMedjimurje.hr / NK Nedelišće