Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Promašili sve što se moglo pa izgubili u Jalžabetu

Rasplet 9. kola je vrlo neočekivan, a unatoč tome nije bilo promjena u poretku vodeće četvorke, jer su svi klubovi s vrha - izgubili. Nedelišće je gostovalo u Jalžabetu, a kao što smo najavili riječ je o protivniku bez domaćeg poraza u dosadašnjem dijelu sezone i terenu na kojem su se naši nogometaši i u prošlim sezonama znali spoticati.

Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu pred oko 150 gledatelja, a u prvoj izglednoj prilici našla se domaća momčad koju je u 11. minuti izvrsnom reakcijom spriječio Nino Pintarić oduzevši loptu protivničkom igraču. U kontri nakon te situacije Ivan Mandić proigrava Luku Brlenića koji puca preko vratiju. Novi pokušaj uslijedio je u 19. minuti, dobro je pod prečku pucao Borna Petrovečki.

Taj udarac uspio je obraniti vratar Jalžabeta Dejan Špicer. Zatim su domaći u dva navrata zaprijetili iz slobodnih udaraca. U 26. minuti pokušaj Nikole Pompera odlazi i pored živog zida i pored vratiju, a u 34. minuti Nenad Hanc pogađa stativu. Prije kraja prvog dijela još jedna prilika Jalžabeta, Dario Sakač ostao je nečuvan u 42. minuti, krenuo prema Karlu Kocijanu i pucao preko vratiju.

Igrači Nedelišća bolje su otvorili 2. poluvrijeme, u 53. minuti izglednu priliku nepotrebno je zakomplicirao Andrej Nemet koji ne uspijeva zatresti mrežu, a odbijenu loptu Mandiću je obranio Špicer. Nakon kontre mogao je poentirati Hanc koji gađa suprotni kut, no lopta odlazi pored vratiju. Najbliže pogotku Nedelišće je bilo u 56. minuti, domaći igrači sačuvali su mrežu krajnjim naporom.

U peterac Jalžabeta dobro je ubacio Boris Martinović, glavom pucao Nenad Vibovec, a lopta je u zraku izbijena u ravnini gol-crte. Deset minuta kasnije Jalžabet je poveo nakon brze akcije koju je pogotkom dovršio Pomper. Nakon silnih zicera propustili smo realizirati i kazneni udarac dosuđen u 75. minuti nakon igranja rukom domaćeg igrača u šesnaestercu, domaći vratar opet je bio junak.

Izvođač je bio Brlenić, a njegovu namjeru pročitao je Špicer i zadržao prednost domaćoj momčadi. Do kraja bilježimo još dvije prilike nogometaša Nedelišća, u 80. minuti Mandić je pokušao iz slobodnog udarca, a u trećoj minuti nadoknade Danijel Mesarić puca nakon udarca iz kuta, ali nije bilo promjene rezultata. Nismo iskoristili neočekivane kikseve Poleta, Podravine i Dinama u ovom kolu.

Rezultati: Mladost Komet - Dinamo 2:1, Podravina - Nedeljanec 1:3, Sloboda - Bednja 0:1, Rudar - Zelengaj 1:0, Pušćine - Polet 2:1, Međimurec - Novi Marof 3:2, Plitvica - Sloga 1:2


NK Jalžabet - NK Nedelišće 1:0 (0:0)
Igralište: Sportski centar, Jalžabet / Gledatelja: 150
Suci: Škrobar, Brljak, Mihoci; delegat: Loparić

Strijelci: 1:0 Pomper 66'

Jalžabet: Špicer, Bogović, Žugec, Sakač (od 72. Bručić, od 90. L. Mlinarić), Friščić, Hanc (od 90+3' V. Mlinarić), Hruško, Tenčić (od 46. Vrbek), Car, Amanović, Pomper

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar, Nemet (od 70. Mesarić), Panić, Međumurac (od 63. Vizinger), Petrovečki (od 46. N. Vibovec), Mandić (od 82. Levačić)