Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Nedelišće - Rijeka 1:0: 5 godina od najveće pobjede u povijesti kluba

26. rujna 2012. godine. Srijeda. Hrvatski kup. Šesnaestina finala. Nedelišće - Rijeka. SRC Trate u izgradnji. Mjesto odigravanja: Dunjkovec-Pretetinec. Gledatelja: 1500. Da priča bude impresivnija, Nedelišće je tad u prvih šest kola osvojilo osam bodova, a Rijeka bila u formi pobjedama nad Hajdukom, Slaven Belupom i Dinamom.

Snažna momčad branila je tada boje Nedelišća, od obrane do napada, velik broj nogometaša s prvoligaškim i drugoligaškim iskustvom, te s nastupima za mlade reprezentacije. Rijeka je stigla u punom sastavu, izostali su samo ozlijeđeni igrači, a naša momčad izdržala je najprije 90 minuta, a zatim i produžetke. Pogodak za senzacionalnu pobjedu postigao je Danijel Jagec u 97. minuti panenkom iz kaznenog udarca!

Ove godine Hrvatska nogometna televizija snimila je prigodan serijal "25 godina Hrvatskog nogometnog kupa" od pet epizoda, povodom četvrt stoljeća održavanja tog natjecanja. Posebno su se osvrnuli na jedno od najvećih iznenađenja u povijesti kupa, poraz Rijeke od Nedelišća, a mi vam u nastavku donosimo što su o utakmici izjavili treneri Nenad Marčec i Elvis Scoria, te igrač Nedelišća Goran Međumurac.

Marčec: "Bili smo sretni što dolazi Rijeka, što smo ih izvukli, jer je tad već bila u ekspanziji, imala je odličnu ekipu, već je g. Volpi ušao u klub i već je tad bila hit u Hrvatskoj. Ništa posebno nismo se pripremali, samo da se ne osramotimo, da pokušamo pružiti dobar otpor i negdje u primisli nam je bilo da bismo mogli postići iznenađenje.

Od svuda nam je prijetila opasnost, iz prekida, po bokovima, međutim imali smo sreću što smo još tada igrali na onom igralištu manjih dimenzija, gdje smo se mogli bolje oduprijeti, bolje braniti i čekati svoju priliku iz kontre. Bitan detalj utakmice bio je u 10. minuti gdje se naš igrač Bujanić povrijedio, imao je razbijenu arkadu. Bio nam je jako bitan igrač, čekali smo ga 5-10 minuta hoće li se oporaviti, na kraju je bio jedan od junaka utakmice s povezom na glavi."

Međumurac: "Bilo nam je drago što će jedan tako velik klub doći i što ćemo napuniti stadion, a potajno se nadaš da možeš i proći dalje. Naša ekipa je bila jako dobra, puna iskusnih igrača, koji su igrali u Prvoj i Drugoj HNL, tako da su prošli takve utakmice. U produžecima je bila nervoza na obje strane, to je već bila muška utakmica i mi smo čekali svoju priliku i dočekali taj jedanaesterac i naš igrač Jagec je zabio jako lijep gol, panenku, i onda je bilo veselje."

Scoria: "To je moj najteži poraz, ja to jednostavno ne mogu zaboraviti, mi smo 3 dana prije pobijedili Dinamo 3:0. Išli smo u Nedelišće, gdje sam stavio najbolju ekipu baš zbog toga jer sam u kupu znao imati problema. Ušli smo lagano u utakmicu, iako sam pokušao spremiti ekipu na adekvatan način.

Imali smo par prilika, oni su nam zabili gol u produžetku, mi smo se raspali, i to je moj najteži poraz za koji ja moram preuzeti odgovornost jer izgubiti od Nedelišća na jednoj utakmici je bio velik neuspjeh za Rijeku i za mene i nerado se sjećam te situacije. To je po meni i draž nogometa koji ostaje jedini sport u kojem na visokom nivou puno slabiji može slaviti i pobijediti puno jačeg."

A junaci najveće pobjede u povijesti kluba zaslužili su da se spomenu njihova imena: utakmicu su započeli Nikola Posavec, Željko Đukes, Ivan Jarić, Nino Pintarić, Mario Sečan, Franjo Pintarić, Neven Bujanić, Branko Perko, Danijel Jagec, Goran Međumurac i Davor Piškor, u igru su ušli Nino Vizinger, Manuel Marčec i Filip Topolnjak, na klupi su ostali Nikola Košir, Luka Železnjak, Mateo Novak i Dario Novak, a u kadru nisu bili Tomislav Levačić i Saša Mihalic.

Od tih igrača danas još čak šestorica konkuriraju za seniorski sastav. Na drugoj strani, Rijeka je nastupila u sljedećem sastavu: Lisjak, Knežević, Datković, Mujanović, Cesarec, Čulina, Weitzer, Kreilach, Marić (od 106. Mutombo), Brezovec (od 77. Močinić), Vanucci (od 70. Benko), a nisu ulazili: Mance, Vranješ, Neretljak i Gabrić. Pravdu je dijelila slavonska prvoligaška sudačka trojka: Burilo (glavni), Grgić i Pataki (pomoćnici).

Foto: Sportske novosti / Novi List