Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Straža nije izdržala 120 minuta, Nedelišće zasluženo ide dalje

Po šesti put u svojoj povijesti Nedelišće se natječe u Hrvatskom nogometnom kupu, a ždrijeb pretkola donio nam je protivnika po mjeri, bili smo u ulozi favorita, ali na njihovom, nama nepoznatom, terenu. Utakmica sa Stražom iz Huma na Sutli privukla je oko 250 gledatelja, od čega barem petina pripada gostujućim navijačima.

Domaćin je čvrsto ušao u utakmicu, čak i pregrubo, te su već nakon 15-tak minuta imali dva opomenuta igrača. Prvu priliku imalo je Nedelišće, Luka Brlenić je u 6. minuti proigrao Andreja Nemeta, ali vratar Straže obranio je njegov udarac. Straža u 14. minuti dolazi u vodstvo, Dario Špoljar je pobjegao Danijelu Mesariću i na veliko oduševljenje domaćih navijača zatresao mrežu za 1:0.

Već u 17. minuti na drugoj strani je Branimir Špicar ubacio, a Nino Vizinger propustio odličnu šansu za izjednačenje. Toliko željeni pogodak došao je u 31. minuti, na asistenciju Nenada Vibovca strijelac je bio Nemet. Nedelišće je preokret zaslužilo u 39. minuti, Nemet se našao u izglednoj prilici, ali 2. pomoćni sudac diže zastavicu neopravdano. Prvi put.

Nije vidio domaćeg igrača koji je zadnji igrao loptom, već je Nemetu označio nepostojeće zaleđe. Do kraja prvog poluvremena još je pucao domaći Karlo Leško u 42. minuti, ali Karlo Kocijan je obranio taj udarac. U drugom dijelu susreta igrali su samo gosti, igrači Straže potrošili su se već nakon pola sata utakmice i do kraja čuvali rezultat.

Mladen Filipović pokušao je u 51. minuti iz daljine, ali domaći vratar Ivan Novak obranio je udarac. Kod domaćih je Leško iz slobodnog udarca pucao u 67. minuti, ali Kocijan je i to obranio. Do isteka regularnog tijeka utakmice još prilike za Nedelišće. Brlenić u 71. minuti iz slobodnog udarca, zatim u 81. minuti Vibovec ubacuje iz kuta, a Špicar trese stativu.

A odbijenu loptu nije najbolje dočekao Nino Pintarić te u još jednoj stopostotnoj šansi lopta odlazi daleko od gola. U 87. minuti opet je pogođena stativa, Nemet nije uspio poslati loptu na pravo mjesto. Bilo je jasno da naša momčad ima više snage za produžetke nego domaćin koji je unatoč tome odolijevao napadima nogometaša Nedelišća, ali nisu izdržali do kraja.

U 105., zadnjoj minuti prvog produžetka nakon prekršaja nad Filipovićem dosuđen je slobodni udarac za Nedelišće, izveo ga je Boris Martinović, a pogodak je glavom postigao Matija Antunović za preokret i vodstvo od 2:1. Sadržajniji je bio drugi produžetak, u 109. minuti 2. pomoćni sudac opet označuje zaleđe Nemetu u vrlo dvojbenoj situaciji. Drugi put.

Samo dvije minute kasnije bilježimo i pokušaj Straže, pucao je Kristijan Valjavec, srećom neprecizno. U 112. minuti naša momčad krenula je u kontru, Brlenić je primio loptu i sjurio se prema golu, a vratar Novak ga ruši u izglednoj poziciji i zarađuje isključenje. Upravo je Brlenić stavio loptu na 'bijelu točku' i zabio za 3:1 i potvrdu prolaza u iduću fazu natjecanja.

Čini se da je prokletstvo penala napokon skinuto, nakon pet uzastopnih promašaja s 11 metara, protivnička mreža se napokon zatresla. Do kraja utakmice još je Nemet bio neprecizan u 117. minuti. Nedelišće je igralo bez trojice standardnih prvotimaca, Gorana Međumurca, Zvonimira Panića i Tomislava Levačića koji nisu nastupili svaki iz drugog razloga.

Šesnaestina finala Hrvatskog kupa na rasporedu je 20. rujna u 15:30 sati, a u Nedelišće dolazi prvoligaš Inter iz Zaprešića, potvrđeno je danas iz HNS-a. Pred nogometašima Nedelišća sad je zasluženi dan odmora, u petak trening, a u nedjelju gostovanje u Beletincu kod Bednje u 2. kolu 4. HNL Čakovec-Varaždin.

Rezultati pretkola: Zagora - Nedeljanec 4:2, Fruškogorac - Varaždin 0:10, Virovitica - Vrbovec 3:3, 9:10**, Križevci - Đakovo Croatia 2:2, 2:4*, Garić - Sesvete 0:5, Bedem - Međimurje 1:1, 4:1*, Lekenik - Oriolik 0:6, Gorica - Moslavina 8:0, Rudeš - Dragovoljac 2:0, Nehaj - Batrina 2:2, 3:2*, Borac (I) - Karlovac 1919 3:3, 4:3*, Croatia (Z) - FEŠK 7:1, Crikvenica - Bjelovar 2:2, 2:3*, Slavonija (P) - Mladost (F) 2:1, Novigrad - Zmaj (B) 3:0

Parovi šesnaestine finala: Borac (I) - Dinamo, Vrbovec - Rijeka, Oriolik - Hajduk, Croatia (Z) - Slaven Belupo, Bedem - Lokomotiva, Sesvete - Split, Nehaj - Osijek, Đakovo Croatia - Istra 1961, Varaždin - Cibalia, Slavonija - Zadar, Nedelišće - Inter-Zaprešić, Bjelovar - Zagreb, Rudeš - Vinogradar, Zagora - Šibenik, Gorica - GOŠK Dubrovnik 1919, Novigrad - Zelina


NK Straža - NK Nedelišće 1:1 (1:1) / 1:3 - nakon produžetaka
Igralište: Lastine, Hum na Sutli / Gledatelja: 250
Suci: Bionda, Batušić, Gvozdanović, Jeleč
Delegat: Grba / Kontrolor suđenja: Vukušić

Strijelci: 1:0 Špoljar 14', 1:1 Nemet 31', 1:2 Antunović 105', 1:3 Brlenić (11 m) 113'

Crveni karton: Novak (Straža) 112'

Straža: Novak, Špoljar, Škrablin, Valjavec, Turner, Brezinščak, Leško, Kunštek (od 80. Drašković), Vidiček (od 69. Boršić), Pavić (od 97. Rebić), Križanec

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar, Nemet, Vizinger (od 66. Mandić, od 86. Jambrošić), N. Vibovec (od 118. Cvetković), Mesarić