FOTO: U-13 Rödeby - Oxala 3:0

Na Sportsko-rekreacijskom centru Trate u Nedelišću u četvrtak, 10. kolovoza, odigrana je međunarodna prijateljska utakmica pionira U-13 u kojoj su se sastale momčadi pristigle iz Švedske i Japana, Rödeby i Oxala. Pred stotinjak gledatelja utakmicu s poluvremenima od po 20 minuta sudio je Boris Jakovljev iz Gornjeg Hrašćana.

Utakmica je protekla u dominaciji švedske ekipe koja je bila fizički snažnija i na terenu nadmoćnija od protivničke i ostvarila uvjerljivu pobjedu konačnim rezultatom 3:0. Od težeg poraza Japance je spašavao vrlo dobar vratar, čiji kolega na suprotnoj strani praktički nije imao posla kroz cijeli susret.

Ove godine Rödeby i Oxala po prvi put sudjeluju na tradicionalnom turniru "Međimurec 2017" koji se održava od 11. do 13. kolovoza, a domaćin NK Međimurec je ovaj međusobni susret debitanata organizirao u suradnji s NK Nedelišćem i Općinom Nedelišće.