Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Komentar sezone: Moglo je i bolje, ali...

Nogometaši Nedelišća su u sezonu 2016./2017. po drugi put ušli kao branitelji naslova prvaka u MŽNL Čakovec-Varaždin, i koliko god dio klubova i javnosti bio ogorčen što i nakon sad već pretprošle sezone nismo išli u 3. HNL - Istok, isti moraju biti svjesni da se radi o financijski iznimno zahtjevnom natjecanju, a u kojem najudaljenija gostovanja nisu Kotoriba i Novi Marof.

Pripreme su započele 18. srpnja, a u četiri tjedna odigrano je devet prijateljskih utakmica sa sljedećim učinkom: pet pobjeda, dva neriješena, dva poraza s gol-razlikom 32:10. U prijelaznom roku sitne promjene u odnosu na prethodnu sezonu, klub su napustila dvojica igrača, a isti broj igrača se i pridružio momčadi Nedelišća. Ulazak u prvenstvo bio je nalik onome iz sezone prije, opet je u prvih šest kola osvojeno samo šest bodova, ali nakon toga se nešto pokrenulo.

Do kraja jeseni samo je Polet slavio protiv naše momčadi, a od pobjeda Nedelišća najviše je odjeknula ona iz Ludbrega. Jesenski dio završen je na 4. mjestu i već je tad bilo izgledno da nitko od ostalih klubova neće uspjeti umiješati se u vodeću četvorku. Nedelišće je zaostajalo pet bodova za Poletom i Varteksom, te dijelilo isti broj bodova s Podravinom. Osvojeno je 28 bodova uz devet pobjeda, jedan neriješen ishod i pet poraza, gol-razlika 33:22.

U zimskom periodu igrači nisu mnogo odmarali jer su u vrijeme Božićno-novogodišnjih blagdana nastupali na 2. klupskom prvenstvu Međimurja na mantinele u NGC-u Aton, gdje su dogurali sve do finala u kojem su bili poraženi od Poleta i osvojili 2. mjesto u jakoj konkurenciji. Burno je bilo u prijelaznom roku, otišla su tri igrača, od čega dvojica prvotimci, a došla su nova tri vrlo kvalitetna igrača i uspjela ih nadomjestiti.

Zimske pripreme započele su 28. siječnja, a do nastavka prvenstva odigrano je šest prijateljskih utakmica s četiri pobjede, te po jednim neriješenim i porazom, a s gol-razlikom 9:11. U proljetnom dijelu momčad Nedelišća nanizala je čak devet utakmica bez poraza, no zbog neriješenih rezultata izgubljena je svaka nada za ponovnim 1. mjestom. Polet je na dominantan način osvojio zasluženi naslov prvaka, a Nedelišće je ostalo na 4. mjestu.

U zadnjem kolu na domaćem terenu ostvarena je rekordna pobjeda 9:1 protiv Zadrugara, a konačni učinak u prvenstvu je: 56 bodova (17 pobjeda, 5 neriješenih, 8 poraza) s gol-razlikom 67:35. S obzirom na konkurente bilo je realno očekivati plasman među četiri najbolja kluba, no bilo je previše kikseva, previše ispuštenih bodova i zato je zaostatak za prvakom na kraju porastao do velikih 20 bodova razlike, što je jednostavno previše.


Nastup u Kupu Međimurja bio je uspješan, a nakon dugo vremena put do finala nije bio trnovit, već lijepo raskrčen, ali to ne znači da su se naši nogometaši prošetali do finala. U šesnaestini finala bez poteškoća je u Donjem Hrašćanu svladan Borac s 5:2 u miješanom sastavu. U osmini finala na Tratama smo dočekali belički BSK i u prvom dijelu poveli 2:0, a gosti su do kraja tek uspjeli smanjiti na konačnih 2:1.

U četvrtfinalu gostovanje kod ČSK-a u Čehovcu, u praktički najjačem sastavu nije bilo pogodaka protiv županijskog drugoligaša nakon 90 minuta te se o polufinalistu odlučivalo udarcima s 11 metara. Igrači Nedelišća bili su prisebniji i s 4:2 ostvarili prolazak u iduću fazu kupa. Polufinale protiv susjednog Međimurca dobro je završilo, u prvoj utakmici bilo je 0:0, dok je u uzvratu odigranom u Nedelišću naša momčad zasluženo slavila s 3:1 nakon što su gosti rano poveli.

Očekivani protivnik u finalu bilo je Međimurje koje je osvojilo naslov prvaka 3. HNL - Istok, a osvajač kupa bio je poznat već nakon prve utakmice. Čakovčani su prvo u Nedelišću ostvarili sigurnu pobjedu 3:0, a zatim i u uzvratu na svom terenu dovršili posao identičnim rezultatom za ukupnih 6:0. Već samim plasmanom u finale ponovno smo stekli pravo nastupa u pretkolu Hrvatskog kupa koje nas očekuje krajem kolovoza.

U sezoni 2016./2017. nastupali su: Bađari Marko, Branilović Nikola, Brlenić Luka, Cvetković Robert, Filipović Mladen, Gonsalves Almeida Ribas Ericson, Horvat Petar, Jambrošić Dominik, Kocijan Karlo, Kosir Boris, Košir Nikola, Levačić Tomislav, Lukavečki Zoran, Marciuš Karlo, Marčec Manuel, Međumurac Goran, Mesarić Danijel, Novak Dario, Panić Zvonimir, Pintarić Nino, Slunjski Dejan, Špicar Branimir, Topolnjak Filip, Vibovec Fran, Vizinger Nino, Vrček Leon, Zadravec Marin

Foto: eMedjimurje.hr / NK Nedelišće