Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Po jedan pogodak svakog napadača za pobjedu nad Palovčanima

U četvrtoj prijateljskoj utakmici na pripremama za proljetni dio sezone u Nedelišću je gostovao Dinamo iz Palovca, trenutni lider 2. ŽNL - A. Po prvi puta ove godine isproban je glavni teren SRC-a Trate, a susretu je prisustvovalo 50-tak domaćih i gostujućih navijača. Utakmica je protekla u dominaciji nogometaša Nedelišća, no i gosti su stvorili niz odličnih prilika.

Prvu izrazitu šansu imala je naša momčad u 11. minuti, Marko Bađari uposlio je Manuela Marčeca, a on Ninu Vizingera koji ne koristi stopostotnu priliku i puca pored stative. Na drugoj strani ubrzo su zaprijetili gosti dalekometnim udarcem s oko 25 metara, a već u 14. minuti Nedelišće je uspjelo povesti, Marčec je proigrao Vizingera koji je ovaj put smirenije pucao i zatresao protivničku mrežu za 1:0.

Sredinom poluvremena Fran Vibovec je prekršajem skrivio kazneni udarac, ali Dinamo ne uspijeva izjednačiti, pokušaj gostiju pročitao je Karlo Kocijan i obranio udarac koji je išao u njegov donji desni kut. U 32. minuti ubacio je Danijel Mesarić, a za povećanje vodstva na 2:0 zabio je Boris Kosir. Do kraja poluvremena bilježimo još dobar pokušaj Zorana Lukavečkog iz slobodnog udarca, te Kosirov udarac glavom koji odsjeda na prečki.

U nastavku utakmice manje prilika nego u prvom dijelu, no vrlo brzo su gosti iz Palovca smanjili zaostatak. Već u 48. minuti Patrik Hergotić primijetio je krivo postavljenog Darija Novaka i poslao loptu u gornji kut za 2:1. U sljedećem napadu pogotkom Marčeca naša momčad vraća se na dva pogotka prednosti. Nakon toga Hergotić je još jednom bio u izglednoj prilici, ali ovaj put Novak upisuje obranu.

Do kraja susreta u dva navrata pokušao je Goran Međumurac, prvi udarac završio je preko vratiju, a drugi u rukama vratara Dinama. Priliku su još dobila četvorica juniora, među njima i jedan debitant u seniorskom dresu, Matija Marciuš, ofenzivni igrač koji će tek krajem lipnja ove godine navršiti 16 godina. U sastavu Nedelišća nedostajala su četiri igrača, no iz Brazila se vratio Ericson od kojeg se opet očekuju dobre igre.


NK Nedelišće - NK Dinamo (P) 3:1 (2:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 50
Suci: Darko Filipčić (Slakovec), Tomislav Čurila (Kuršanec), Dragutin Novak (Čakovec)

Strijelci: 1:0 Vizinger 14', 2:0 Kosir 32', 2:1 Hergotić 48', 3:1 Marčec 49'

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Panić, Pintarić, Bađari, Mesarić, Lukavečki, Ericson, Kosir, Vizinger, Marčec (još su igrali: Novak, Međumurac, Vrček, Marciuš, Cvetković, Marciuš)