Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

'Crni' u završnici do uvjerljive pobjede u Nedelišću

Nakon poraza od Podravca u 18. kolu 3. HNL - Sjever, a kao pripremu za prvenstvenu utakmicu protiv Bjelovara, Nedelišće je na Tratama odigralo prijateljsku utakmicu protiv Hrvatskog dragovoljca. 'Crni' se nakon 26 odigranih kola nalaze na posljednjem, 10. mjestu 1. HNL, a priliku na ovoj utakmici trener Davor Mladina dao je igračima koji nisu zaigrali proteklog petka protiv Splita. Tako su priliku za odmor dobili igrači poput prvog vratara Ivana Čovića, bivšeg igrača Međimurja Stipe Bačelića-Grgića, bivšeg igrača Hajduka Kreše Ljubičića, te Zorana Lesjaka, nogometaša iz Mačkovca koji je ove zime stigao iz Maribora, a ranije je igrao za Naftu iz Lendave, Međimurje i Varteks.


Sunčano vrijeme, idealno za nogometnu utakmicu privuklo je na tribine oko 200 gledatelja koji su prisustvovali vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici. Na opće oduševljenje naših navijača Nedelišće je u 24. minuti povelo, na udaljenosti od 17 metara slobodan udarac odlično je izveo Goran Međumurac, a vratar gostiju Ante Topić bio je nemoćan. Vodstvo je ipak kratko trajalo, već u 27. minuti Mario Rašić pred golom Darija Novaka dolazi do lopte i rutinski zabija za izjednačenje. U 32. minuti glavni sudac dosuđuje kazneni udarac za Zagrepčane, a siguran realizator bio je Ivan Božić, nekadašnji igrač Rijeke te belgijskih i kineskih klubova. S rezultatom 1:2 za gostujuću momčad završilo je prvo poluvrijeme.


Naša momčad opet bolje otvara poluvrijeme, nakon dvije-tri dobro zamišljene, ali ne i iskorištene akcije, Nedelišće ipak uspijeva izjednačiti rezultat na 2:2. Nakon ubačaja Međumurca u 66. minuti pred golom Topića bio je Denis Golubić koji je spremno dočekao loptu i prekrasnim pogotkom glavom je pospremio u mrežu. U nastavku utakmice u redovima Nedelišća priliku su dobili mlađi igrači koji se nisu mogli nositi s iskusnijim prvoligaškim igračima. Samo deset minuta nakon što je Golubić izjednačio, već je bilo 2:4, a do hat-tricka je stigao Božić. Konačnih 2:5 za Hrvatski dragovoljac u 86. minuti je postavio Ilija Sivonjić, bivši igrač Dinama i Rijeke.


SRC Trate, Nedelišće
Gledatelja: 200
Suci: Božidar Kolarić, Ivica Horvat, Darko Filipčić

1:0 Međumurac (24'), 1:1 Rašić (27'), 1:2 Božić (32'-11m), 2:2 Golubić (66'), 2:3 Božić (71'), 2:4 Božić (75'), 2:5 Sivonjić (86')

Nedelišće: Dario Novak, Nino Pintarić, Tomislav Levačić, Marko Batarilo, Manuel Posavec, Patrik Kolarić, Manuel Marčec, Filip Topolnjak, Mateo Novak, Goran Međumurac, Filip Vojnović
(još su igrali: Denis Golubić, Nikola Sakač, Nenad Hanc, Nino Vizinger, Marko Smrtić, Ervin Numanović, Timotej Pintarić)
- Trener: Goran Međumurac

Hrvatski dragovoljac: Ante Topić, Davor Špehar, Mario Rašić, Grgo Živković, Šime Gregov, Darijo Čavar, Marko Brtan, Renato Meglaj, Sven Jajčinović, Mislav Komorski, Ivan Božić
(još su igrali: Tomislav Pušeljić, Teo Pejazić, Ilija Sivonjić, Solomon Chika Nlemchukwu, Zubak)
- Trener: Davor Mladina

Foto: eMedjimurje.hr