Ljetni kup: Sloga osvojila 1. mjesto nakon drame u završnici

Drugi po redu Ljetni kup kojeg početkom kolovoza organizira Nogometni klub Nedelišće priveden je kraju s odigrane tri utakmice za plasman. Nakon prvog dana odigravanja turnira bilo je jasno da neće biti ništa od obrane naslova prvaka za Međimurec, a trofej pobjednika preselio je van granica Općine Nedelišće. Na dan završnice ovaj jaki pripremni turnir pratilo je 300-injak gledatelja.

U utakmici za 5. mjesto sastali su se Sloboda iz Slakovca i Jalžabet, trećeplasirani u svojim skupinama, gdje u dvije utakmice nisu osvojili nijedan bod. Momčad iz Jalžabeta doputovala je bez rezervnih igrača, ali trener Damir Lacko dobro ih je posložio i pobjednik je bio riješen nakon prvog poluvremena. U svega nekoliko minuta razmaka Mateo Sakač postigao je dva pogotka za pobjedu 2:0 i smjestio Slakovčane na posljednje mjesto. U Slobodi nikako ne mogu biti zadovoljni svojim nastupom jer na turniru nisu postigli nijedan pogodak.

Stadion se počeo puniti uoči utakmice za 3. mjesto u kojoj su snage odmjerili općinski rivali Međimurec iz Dunjkovca-Pretetinca i domaćin Nedelišće. U prvom poluvremenu se na svakoj strani po jednom zatresao okvir gola, ni u nastavku se mreže nisu tresle te se prišlo izvođenju jedanaesteraca. Veliki teret pao je na leđa neiskusnoj nedelišćanskoj mladosti, ali to se nije primijetilo. Igralo se gol za gol do osme serije kad udarac Nikole Katalenića brani golman Nedelišća Dario Novak za pobjedu 8:7.

Prvoplasirani po skupinama, Pušćine i čakovečka Sloga borili su se za naslov najboljeg na turniru. Na početku drugog dijela Robert Mikulec izborio je kazneni udarac za Pušćine, a realizator je bio Marko Roginić za 1:0. Za pravu dramu pobrinuli su se nogometaši Sloge, u 57. minuti za izjednačenje zabija iskusni Stjepan Caban i donosi gledateljima novo uživanje u jedanaestercima. Do treće serije po jedna obrana svakog golmana, zatim prečka Pušćina, a u šestoj seriji za Slogu je precizan Ivan Gyöfi za slavlje 5:4.

Na kraju je upriličena svečanost dodjele pehara za tri najboljeplasirane momčadi koje je uručio zamjenik načelnika Željko Kacun. Za Nedelišće je trofej preuzeo junak Novak, za Pušćine Mikulec, a za pobjednika Slogu Ivica Perčić. Zaista mnogo neizvjesnosti i uzbuđenja u završnici turnira priredili su nogometaši svih šest klubova okupljenim gledateljima koji su mogli uživati u ove tri odigrane utakmice. U ulogama glavnog i pomoćnih sudaca rotirali su se Ivica Horvat (Čakovec), Patrik Kolarić (Strahoninec) i Darko Filipčić (Slakovec).

Tokom dva dana održavanja Ljetnog kupa odigrano je ukupno devet utakmica u kojima je postignuto 17 pogodaka, dakle u prosjeku nešto manje od dva po utakmici, a na tri utakmice se mreže nisu tresle. Nedelišće je turnir završilo kao jedina momčad koja nije primila pogodak u svoje tri utakmice. Igrao se korektan nogomet, suci su podijelili ukupno četiri žuta kartona i jedan direktni crveni. Uopće ne sumnjamo da je ovaj turnir poslužio svim sudionicima kao mjerilo uoči početka MŽNL koja kreće za dva tjedna.

Rezultati:
za 5. mjesto | Sloboda - Jalžabet 0:2
za 3. mjesto | Međimurec - Nedelišće 0:0, 7:8 (11 m)
FINALE | Pušćine - Sloga 1:1, 3:4 (11 m)

Poredak: 1. Sloga, 2. Pušćine, 3. Nedelišće, 4. Međimurec, 5. Jalžabet, 6. Sloboda

Lista strijelaca:
2 - Filip Hrustek (Međimurec), Mateo Sakač (Jalžabet), Marko Roginić (Pušćine)
1 - Ivica Vugrinec, Marcel Novko, Karlo Koprivec, Jurica Bajzek, Santino Debelec, Stjepan Caban (Sloga), Dalibor Šamarija (Jalžabet), Benjamin Ignjić, Robert Mikulec (Pušćine), Nikola Branilović, Manuel Marčec (Nedelišće)

Momčadi su za nastup prijavile sljedeće igrače:
Jalžabet - Deduš, Janović, Mi. Sakač, Rob. Horvatić, Friščić, Hruško, Ma. Sakač, Žugec, Amanović, Tenčić, Rok. Horvatić, Srnec, Šamarija, Pomper, Dušak
Međimurec - Črnko, Conjar, Katalenić, Vabec, Balić, Hrustek, Piškor, Kregar, S. Treska, D. Treska, Pofuk, Sutnjak, Novak, Cimerman, Šrajbek, Medved, Štrukelj
Nedelišće - Novak, Pintarić, Levačić, Kosir, Branilović, Filipović, Marčec, Horvat, Vizinger, Mesarić, Bađari, Vibovec, Kovačić, Špicar, Jambrošić, Međimurec, Zadravec, Cvetković, Marciuš