Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Seniori bolji od Centrometala, kadeti poraženi od Rudara

Seniorska momčad Nedelišća i treću prijateljsku utakmicu na pripremama za predstojeću sezonu odigrala je na domaćem terenu. U goste je ove subote (30. srpnja) stigao Centrometal iz Macinca, u protekle dvije sezone međužupanijski ligaš, a od nove sezone član 1. međimurske županijske lige. Kako se i očekivalo, bio je to dosad najteži protivnik na pripremama.

U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli dva pogotka, oba u drugoj polovici tog dijela susreta. Nedelišće je u vodstvo stiglo u 29. minuti, Marko Bađari je ubacio, a na drugoj stativi loptu je u mrežu ugurao Branimir Špicar i postigao svoj prvijenac u dresu našeg kluba. U 41. minuti povećanje vodstva, Goran Međumurac bio je asistent, a Nino Vizinger strijelac za 2:0.

Jednak broj pogodaka postignut je i u nastavku utakmice. Centrometal je u 52. minuti smanjio zaostatak na 2:1, ali u 68. minuti Vizinger svojim drugim pogotkom, također na asistenciju Međumurca, zabija za 3:1 što se ispostavilo i kao konačni rezultat ove utakmice. Ukupno gledajući, domaći igrači su više puta pucali prema vratima protivnika i krajnji ishod utakmice je realan.

U drugom poluvremenu priliku su opet dobila sva sedmorica juniora koji su trenutno na raspolaganju. Igrom su se posebno izdvojili oni koji su odigrali punih 45 minuta, Leon Vrček odigrao je zrelu predstavu na bočnoj poziciji, Marin Tin Kovačić na drugoj strani također, te u veznom redu Fran Vibovec koji je svoju "mušku igru" u maniri svog oca okrunio i jedinim žutim kartonom na utakmici.

NK Nedelišće - NK Centrometal 3:1 (2:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 80

Strijelci: 1:0 Špicar 29', 2:0 Vizinger 41', 2:1 52', 3:1 Vizinger 68'

Nedelišće: Novak, Mesarić (od 46. Kovačić), Horvat, Pintarić (od 46. Vibovec), Bađari (od 46. Vrček), Levačić (od 76. Međimurec), Špicar (od 76. Cvetković), Slunjski, Međumurac (od 76. Marciuš), Vizinger (od 70. Jambrošić), Kosir


Istog dana je u prijepodnevnim satima odigrana i utakmica kadeta (U-15) između domaćeg Nedelišća i gostiju iz Murskog Središća, momčadi Rudara. U teškim uvjetima za igru, po vrućem vremenu mladim nogometašima nije bilo lako, a na kraju su slavili gosti. Rudar je u prvom dijelu poveo 2:0, zatim je kazneni udarac izborio Vedran Tkalec, a realizirao ga Petar Žnidarić za smanjenje zaostatka.

U drugom poluvremenu zabijali su samo Rudarovci, još četiri puta je loptu iz svoje mreže vadio Filip Paman za konačnih 6:1 u korist gostiju. Dio momčadi koja je nastupila u ovoj utakmici u novoj sezoni će nastupati za pionire (U-14), a dio za juniore (U-17) pod vodstvom Danijela Štefulja.

Nedelišće: Paman, Dokleja, Logožar, Pergar, Topolnjak, Pleh, Žnidarić, Fegeš, Vinković, Horvat, Tkalec