Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

U susretu s Dravom (SĐ) presudila kvaliteta igrača

Samo dan nakon prvenstvene pobjede nad Jalžabetom, prvoplasiranim klubom MŽNL Čakovec-Varaždin, seniorska momčad Nedelišća ugostila je u nedjelju 13. ožujka sportske prijatelje iz Svetog Đurđa. Drava je županijski prvoligaš u susjednom ŽNS-u Varaždin, nakon jeseni nalaze se na 6. mjestu na tablici i prijateljska utakmica protiv naših nogometaša poslužila im je kao generalka prije nastavka prvenstva.

Trener Nedelišća Nenad Marčec dao je od prve minute priliku igračima koji su imali manju minutažu dan ranije. Gosti su zaigrali u obrambenoj formaciji i nije bilo lako probiti taj bunker, golova nije bilo sve do posljednjih trenutaka prvog poluvremena. U 45. minuti Matija Pintarić je s oko 20 metara iskušao svoj udarac, a lopta je od bloka otišla u korner kojeg je izveo Dejan Slunjski, a za minimalno vodstvo od 1:0 glavom je mrežu pogodio Nino Pintarić, na svoj 24. rođendan koji mu ovom prilikom čestitamo.

Drugo poluvrijeme naša momčad započela je s 10 igrača, zatim je zbog ozljede igru napustio Tomislav Levačić i utakmicu smo do kraja odigrali s dva igrača manjka. To se nije osjetilo na rezultatu, nego samo po stvorenim šansama, ali gosti su bili ili neprecizni ili u zaleđu. U 71. minuti Nino Vizinger je nakon jednog prodora sam dovršio akciju i zabio za 2:0. Već u sljedećoj minuti Drava smanjuje pogotkom "podravskog Scholesa" Dine Žmuka. Deset minuta prije kraja pogotkom za 3:1 pobjedu domaćina potvrdio je Manuel Marčec.

Sama pobjeda itekako je mogla biti izraženija, kvaliteta između nogometaša obiju momčadi bila je vidljiva, a uz strijelce Marčeca i Vizingera koji su mogli biti najmanje dvostruki strijelci, po jednu su propustili i Marin Zadravec, Petar Horvat i Slunjski. Priliku između vratnica dobio je Karlo Kocijan koji je dobrim intervencijama otežao posao gostujućim ofenzivcima.


NK Nedelišće - NK Drava 3:1 (1:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 50
Sudac: Darko Pokrivač (Nedelišće)

Strijelci: 1:0 N. Pintarić 45', 2:0 Vizinger 71', 2:1 Žmuk 72', 3:1 Marčec 80'

Nedelišće: Kocijan, N. Pintarić, Horvat, M. Pintarić, T. Pintarić, Branilović, Vibovec, Slunjski, Zadravec, Marčec, Vizinger (još su igrali: Levačić, Topolnjak, Međumurac)