Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Uvjerljiva pobjeda Lokomotive u Nedelišću

Nedelišće između dvaju prvenstvenih kola, a Lokomotiva u reprezentativnoj stanci i uoči nastavka 1. HNL odigrali su 18. studenog prijateljsku utakmicu na SRC-u Trate u Nedelišću. Utakmica je odigrana pred 200-tinjak gledatelja koji su usred tjedna mogli uživati u nogometu, ali ne i rezultatu naše momčadi, gosti iz Zagreba očekivano su i bez većih poteškoća ostvarili pobjedu.

Prije samog početka utakmice svi prisutni minutom šutnje odali su počast žrtvama Vukovara i Škabrnje. Nedelišće oslabljeno neigranjem nekoliko važnih standardnih prvotimaca (Vručina, Mesarić, Filipović, Slunjski, Kosir) i pojačano s vanjskim igračima nije moglo parirati protivniku. 'Klub s Kajzerice' pod vodstvom Sretena Ćuka od 1. minute imao je inicijativu na terenu i poveo u 17. minuti pogotkom Borne Petrovića. Nakon toga u 23. minuti na vrata Lokomotive puca Alen Hrženjak, ali neprecizno. Samo dvije minute kasnije opasno je zaprijetio i Goran Međumurac, ali vratar gostiju Darijan Radelić Žarkov dobro je reagirao u toj situaciji.

Lokomotiva je vodstvo povećala u 32. minuti, s vratiju je izašao Nikola Košir, a perspektivna gostujuća 'devetka' i U-21 reprezentativac Mirko Marić lobom je poentirao za 2:0. Već u 35. minuti nova promjena rezultata, u gužvi se najbolje snašao Ivan Fiolić i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu za 3:0. S tri pogotka zaostatka završilo je prvo poluvrijeme, a u nastavak utakmice ušlo se s puno izmjena u obje momčadi. Dario Novak prvi pogodak primio je u 50. minuti, pogodak je djelo Zvonimira Kovača. Do kraja utakmice gosti dolaze do još uvjerljivije pobjede. 

U posljednjih pola sata hat-trick je upisao sjajni Matko Babić, član U-17 reprezentacije koja se nedavno vratila sa Svjetskog prvenstva održanog u Čileu. Jednu od rijetkih prilika naše momčadi nije iskoristio Tomislav Levačić u 65. minuti, dok je nakon toga iz redova Lokomotive prečku pogodio Franko Andrijašević, a Jerko Leko dva puta zaprijetio udarcima iz daljine. Ova utakmica dobro je poslužila umjesto treninga i jednima i drugima, Nedelišće u subotu u 14. kolu MŽNL ČK-VŽ ugošćuje Plitvicu iz Gojanca, dok je Lokomotiva u 17. kolu 1. HNL domaćin na papiru protiv Zagreba.


NK Nedelišće - NK Lokomotiva 0:7 (0:3)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 200
Suci: Saša Fegeš (Nedelišće), Ivica Horvat (Čakovec), Darko Filipčić (Slakovec)

Strijelci: 0:1 Petrović 17', 0:2 Marić 32', 0:3 Fiolić 35', 0:4 Kovač 50', 0:5 Babić 61', 0:6 Babić 63', 0:7 Babić 79'

Nedelišće: Košir, M. Pintarić, T. Pintarić, N. Pintarić, Levačić, Topolnjak, Horvat, Vizinger, Hrženjak, Vrček, Međumurac (još su igrali: Novak, Patafta, Antonović, Čižmešija, Marčec, Bađari, Vibovec, Međimurec) / trener: Nenad Marčec

Lokomotiva: Radelić Žarkov, Karačić, Mrčela, Franjić, Petrović, Doležal, Capan, Ćorić, Puljić, Fiolić, Marić (još su igrali: Filipović, Bartolec, Oluić, Anić, Bručić, Pamić, Leko, Grezda, Andrijašević, Kovač, Babić) / trener: Sreten Ćuk

Foto: eMedjimurje.hr