Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Sloga na krilima Vlaovića nakon drame izborila prolazak dalje

Prava drama odvijala se na SRC-u Trate u utakmici pretkola Hrvatskog nogometnog kupa u kojoj su se sastali Nedelišće i Sloga iz Nove Gradiške. Uvjeti za igru bili su idealni i lijepo vrijeme privuklo je i gledatelje kojih je bilo oko 350, među njima i mala grupa gostujućih navijača koja je doputovala zajedno igračima. Prije samog početka minutom šutnje odana je počast nedavno preminulom Stjepanu Marčecu, dugogodišnjem igraču i članu Uprave NK Nedelišće.

Zbog ozljede ramena koju je zaradio u 1. kolu MŽNL protiv Graničara u kadru nije bilo Tomislava Levačića. Utakmica je započela s žutim kartonom, već u 2. minuti Goran Međumurac pokušao je iznuditi kazneni udarac, no glavni sudac Ivan Župan to ocijenio kao simuliranje i opomenuo našeg igrača. Osim tog detalja bio je to dobar početak za Nedelišće, igra se odvijala na Sloginoj polovici i novogradiški nogometaši rijetko su imali loptu u svom posjedu, no bila je to jalova inicijativa domaće momčadi. Gosti su se dobro branili i zaustavljali sve pokušaje Nedelišća, a zatim su uspjeli postići pogodak.

Jedno pogrešno dodavanje iskoristio je Matej Vlaović i u 30. minuti njegova lopta odlazi u mrežu tik uz stativu, bio je to njihov prvi udarac na gol. Kad se već činilo da će 1. poluvrijeme pripasti Slogi ukazao se Boris Čižmešija i u gužvi pred vratarem gostiju Danijelom Plavcem zabija za izjednačenje u 45. minuti. Većina udaraca na gol završavala je preko okvira gola, a više uspjeha nije bilo ni izvođenjem slobodnih udaraca i kornera. S neriješenim rezultatom gosti su bili puno zadovoljniji.

S puno htijenja za postizanjem pogotka krenulo je Nedelišće u nastavku utakmice i ovog puta nije se dugo čekalo, već u 51. minuti Boris Kosir zabija za preokret i vodstvo 2:1. Ta minimalna prednost nije se dugo zadržala, u 64. minuti Vlaović iz slobodnog udarca na 30-tak metara od gola šalje loptu u rašlje Sebastijana Trstenjaka. Nakon toga Nedelišće odlučno kreće po novi pogodak, stvoreno je puno prilika, ali izostala je realizacija. Najbliže tomu bili su Danijel Mesarić koji je pucao glavom i lopta odlazi malo pored stative, i Dejan Slunjski koji puca pored gola.

Sudačka nadoknada opravdano je iznosila čak pet minuta, no rezultat se nije promijenio, s 2:2 otišlo se na kratki odmor uoči produžetaka. Puno nervoze u prvih 15 minuta, sudac je podijelio čak četiri žuta kartona. Za opće oduševljenje brojnih navijača domaće momčadi pobrinuo se igrač-trener Međumurac pogotkom za vodstvo od 3:2 u 103. minuti. Nakon tog pogotka s gostujuće klupe udaljen je trener Željko Bakunić koji je ušao u teren za igru bez dozvole suca misleći da je završio prvi dio produžetaka, dok je zbog "previše" slavlja opomenu zaradio Patrice Kwedi radi nošenja korner zastavice.

U drugom produžetku Sloga kreće po izjednačenje, dok Nedelišće propušta postići pogodak za potvrdu pobjede. Sporo su tekle zadnje minute utakmice i čekao se posljednji sučev zvižduk kad je Vlaović postigao i svoj treći pogodak za novo izjednačenje rezultata. Dogodilo se to u 115. minuti i u preostalih pet minuta naša momčad nije uspjela postići četvrti pogodak i nakon što pobjednik nije odlučen u 120 minuta igre pitanje prolaska dalje moralo se riješiti raspucavanjem jedanaesteraca, gdje su gledatelji mogli vidjeti pravu dramu. I to je čar nogometa, Nedelišće je dominiralo i stvaralo prilike, dok je Sloga tek četiri puta ozbiljnije zaprijetila i postigla tri pogotka.

U 1. seriji Slunjski pogađa stativu, dok igraču utakmice Vlaoviću udarac brani Trstenjak. U 2. seriji slab udarac Kosira brani Plavac, dok je kapetan Sloge Ivica Lukšić siguran za 0:1. Nakon toga više nije bilo promašaja i obrana, za Nedelišće su precizni bili Mesarić, Petar Horvat i Patrice Kwedi, dok su za goste zabijali Ivan Kašljević, Daniel Bungić i Vjekoslav Ruškan za 3:4, odnosno ukupnih 6:7 za Novogradišćane koji su izborili prolaz u šesnaestinu finala i u tom susretu ugostit će splitski Hajduk. Čestitke Slogi na pobjedi i puno sreće u nastavku sezone! Iako to sada nije važno spomenimo samo da bi Nedelišće u slučaju prolaza na Tratama ugostilo Zadar. Mi se okrećemo natjecanjima u kojima branimo naslov prvaka, već u subotu (29. kolovoza) na rasporedu je gostovanje u Jalžabetu.

NK Nedelišće - NK Sloga NG 2:2 (1:1), produžeci 1:1, jedanaesterci 3:4
Igralište: SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: 350
Suci: Župan, Dević, Pervan, Molvarec

Strijelci: 0:1 Vlaović 30', 1:1 Čižmešija 45', 2:1 Kosir 51', 2:2 Vlaović 64', 3:2 Međumurac 103', 3:3 Vlaović 115'

Jedanaesterci:  Slunjski,  Vlaović,  Kosir,  Lukšić 0:1,  Mesarić 1:1,  Kašljević 1:2,  Horvat 2:2,  Bungić 2:3,  Kwedi 3:3,  Ruškan 3:4

Nedelišće: Trstenjak, Kwedi, Kosir, Čižmešija (od 96. Topolnjak), Filipović, Marčec (od 69. Poljanec), Horvat, Vizinger (od 80. T. Pintarić), Slunjski, Mesarić, Međumurac

Sloga: Plavac, Bilešić, Kovre, Kašljević, Lukšić, Ruškan, Vlaović, Čavalić (od 64. Blazina), D. Bungić, Bokan (od 106. Kovačević), Jelančić (od 46. F. Bungić)