Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Ljetni kup: Minimalna pobjeda Međimurca u finalu

Ljetni kup priveden je kraju odigravanjem utakmica za plasman kojima je prisustvovalo oko 500 gledatelja koji su lijepo popunili tribinu SRC-a Trate. Sve tri utakmice odigrane su na glavnom terenu, a sudili su Robert Novak, Nino Škrobar i Dino Velđi. Nakon subotnjeg razigravanja po skupinama u nedjelju su za 5. mjesto igrali Centrometal i Mladost Komet, za 3. mjesto Sloboda i Pušćine, a u finalu su se susreli Međimurec i domaćin Nedelišće.

U prvoj utakmici Preložani su pogotkom D. Vuka u 7. minuti došli u vodstvo, nije dugo trebalo Macinčanima da izjednače, Bratkovićev dalekometni udarac završio je u mreži Grabanta. Nakon toga potpuni preokret Centrometala, u drugom poluvremenu u strijelce se upisuju Zavrtnik, Bratković drugi put i Kovačić za uvjerljivih 4:1 protiv Mladosti koja je drugog dana turnira doputovala sa samo 12 igrača.

Utakmica za 3. mjesto bila je mnogo izjednačenija, u 15. minuti Ignjić zabija za Pušćine i s 1:0 završava prvo poluvrijeme. U nastavku utakmice Baksa izjednačava rezultat koji se zadržao do samoga kraja i pobjednik se odlučivao u raspucavanju jedanaesteraca. Slakovčani su imali sve u rukama, potom zakomplicirali situaciju kad Pušćine izjednačuje uz pomoć vratara Tkaleca koji brani dva udarca, na kraju ipak Sloboda slavi sa 6:5, odnosno ukupnih 7:6.

Finalna utakmica između susjednih rivala Međimurca i Nedelišća bila je izuzetno neizvjesna, te puna nervoze i napetosti. Obje momčadi imale su veliku podršku navijača i bila je to utakmica dostojna finala Ljetnog kupa. Prilika za pogodak i prekršaja nije nedostajalo, a nakon jednog grubog starta nad Čižmešijom koji nije mogao nastaviti utakmicu došlo je do međusobnog naguravanja između momčadi. Tek što se sve smirilo, u zadnjoj minuti prvog poluvremena S. Treska zabija za vodstvo Međimurca. Pogodili su igrači Međimurca još tri prečke, a dva pogotka opravdano su im poništena zbog zaleđa.

Do promjene rezultata nije došlo i s minimalnim slavljem od 1:0 Međimurec je osvojio Ljetni kup. Trećeplasiranoj Slobodi, drugoplasiranom Nedelišću i prvacima Međimurcu pehare je uručio načelnik Općine Nedelišće Darko Dania. Susjedima iz Dunjkovca i Pretetinca čestitke na naslovu prvaka, ostalim klubovima zahvaljujemo na sudjelovanju. Također, hvala i svim predstavnicima medija koji su popratili ovaj turnir.

Lista strijelaca: 2 - Kovačić, Bratković (Cen.), Piškor, Kregar (Međ.), Kosir (Ned.), Ignjić (Puš.), Baksa, Petek (Slo.), 1 - M. Vincetić, Zavrtnik (Cen.), D. Treska, Herceg, Štrukelj, S. Treska (Međ.), Tišljarić, Sabol, Hladnik, D. Vuk (Mla.), Marčec, Čižmešija, Međumurac, Poljanec (Ned.), Težak, Levanić, Bosilj (Puš.), Hergotić, Kolarić (Slo.), autogol - Katanec (Slo.)

Klubovi su za nastup na Ljetnom kupu prijavili sljedeće igrače:

Centrometal - Petković, Šarić, Bogović, Novak, Bratković, Majsen, Martan, Bačan, Logožar, Strahija, M. Vincetić, Verteš, Zakoić, B. Vincetić, Žličar, Kovačić, trener: Drago Naranđa
Međimurec - Prekupec, Kai, Kamenić, Vabec, Ivanuša, Levatić, Piškor, Balić, Kregar, S. Treska, D. Treska, Petran, Cimerman, Bestijanić, Ogino, Zanjko, Štrukelj, Hrustek, Novak, Fučko, Herceg, trener: Antun Jukić
Mladost Komet - Grabant, Jambrović, Vuković, Majorčik, Bukal, Halić, A. Vuk, Hladnik, Sabol, Tišljarić, Božek, Rašan, D. Vuk, Škiljo, trener: Tomica Šestan
Nedelišće - Košir, Horvat, Levačić, Kosir, Čižmešija, Filipović, Marčec, Slunjski, Mesarić, Međumurac, Branilović, Novak, Pintarić, Vibovec, Numanović, Žganec, Međimurec, Poljanec, Kocijan, Topolnjak, Jambrošić, Cvetković, trener: Goran Međumurac
Pušćine - Kolar, Celinger, Lesar, Koren, Bosilj, Katalenić, Horvat, Mikulec, Dovečer, Levanić, Žnidarić, Pintarić, Špicer, Magdalenić, Težak, Ignjić, trener: Dejan Car
Sloboda - Tkalčec, Novak, Goricaj, Kolarić, Petek, Borko, Hergotić, Srnec, N. Posavec, Baksa, Vabec, Katanec, Vagjunec, M. Posavec, Fučko, trener: Stjepan Petek

Foto: eMedjimurje.hr