Ljetni kup: Nedelišće i Međimurec u finalu

Prvog dana Ljetnog kupa odigrano je šest zanimljivih utakmica po skupinama i u zadnjim utakmicama odlučivalo se u putnicima u finale. Kroz cijelo popodne turnirom je prodefiliralo 300-tinjak gledatelja koji su bodrili svoje nogometne momčadi. Utakmice su sudili Damir Aldić, Elvir Bašek, Marinko Hrušoci, Ivan Jarni, Robert Novak i Mario Pintarić. Turnir su u 16:30 sati otvorili Nedelišće i Mladost Komet na glavnom te Međimurec i Centrometal na pomoćnom terenu.

Na susretu Nedelišćana i Preložana viđena je prava golijada, domaćin je poveo već u 4. minuti prekrasnim pogotkom Međumurca iz slobodnog udarca, na 2:0 povisio je Kosir, Mladostaši smanjuju preko Sabola, a u 45. minuti izjednačuju pogotkom Hladnika. Završnica utakmice pripala je Nedelišću, Kosir i Poljanec u zadnjim minutama bili su strijelci za 4:2. Međimurec je protiv Centrometala golovima Kregara i Hercega poveo 2:0, zatim Macinčani zabijaju, no Štrukelj postavlja konačnih 3:1 za tri boda Međimurca.

U 2. kolu na glavnom terenu zaigrali su Mladost Komet i Pušćine, a na pomoćnom Centrometal i Sloboda. Tišljarić dovodi Preložane u vodstvo, no u drugom poluvremenu potpuni preokret Pušćina, protiv umornih Mladostaša redom su zabijali Levanić, Ignjić i Bosilj za 3:1. Na utakmici Centrometala i Slobode palo je čak sedam golova. Kovačić u 3. minuti zabija za Centrometal, Hergotić izjednačuje, no ubrzo Vincetić zabija za novo vodstvo kluba iz Macinca, u nastavku utakmice precizni su bili samo Slakovčani - Petek dva puta te Baksa i Kolarić jednom za uvjerljivih 5:2 za Slobodu. S dva poraza u isto toliko utakmica bilo je jasno da će se Mladost Komet i Centrometal susresti u utakmici za 5. mjesto.

Zadnje kolo donijelo nam je dva općinska derbija i borbu za 1. mjesto u obje skupine, na glavom terenu Sloboda i Međimurec, a na pomoćnom Pušćine i Nedelišće. Međimurec je od početka krenuo silovito, Piškor je sjajnim pogotkom strijelac u 3. minuti, a zatim i D. Treska zabija za 2:0, prije kraja poluvremena S. Treska puca, a lopta pogađa Kataneca od kojeg se lopta odbija u vlastitu mrežu. U nastavku je Međimurec samo dovršio priču pogocima Kregara i Piškora za visokih 5:0. Nedelišće je također odlično krenulo, u razmaku od dvije minute strijelci su Marčec i Čižmešija, a Pušćine pred kraj susreta kad se već polako spuštao mrak preko Težaka uspijeva smanjiti na 2:1.

Nakon svih odigranih utakmica tablice su vrlo jasne - u skupini A: Međimurec 6 bodova, Sloboda 3 i Centrometal 0; u skupini B: Nedelišće 6 bodova, Pušćine 3 i Mladost Komet 0. U nedjelju (9. kolovoza) su na rasporedu tri utakmice na glavnom terenu SRC-a Trate - od 15:30 sati za 5. mjesto igraju Centrometal i Mladost Komet, zatim od 17:05 sati za 3. mjesto igraju Sloboda i Pušćine, dok se s početkom u 18:45 sati u finalu sastaju veliki rivali Međimurec i domaćin Nedelišće koji su pred tri mjeseca igrali polufinale Kupa Međimurja u kojem je momčad Nedelišća gotovo nevjerojatnim preokretom nadoknadila tri pogotka zaostatka i plasirala se u finale. Cijena dnevne ulaznice također je 20 kuna, a vaše momčadi trebaju puno veću podršku nego prvog dana!

8. kolovoza (subota)
Glavni teren