Golijada u prijateljskom susretu protiv Slavonije

U subotu 18. srpnja nogometaši Nedelišća gostovali su u Sladojevcima na proslavi 50 godina od osnutka Nogometnog kluba Slavonija. S puno izostanaka zbog raznih obaveza na gostovanje se otputovalo sa 16 igrača, od kojih su petorica članovi juniorskog sastava koji zbog godina još nemaju pravo nastupa za seniorsku momčad u službenim utakmicama.

Prvi nastup za našu momčad upisao je Nikola Poljanec, prvo pojačanje u ljetnom prijelaznom roku koji je stigao iz Graničara iz Kotoribe. Osim njega, zaigrao je i iskusni 42-godišnji Danijel Štefulj iz Nedelišća koji iza sebe ima zavidnu karijeru, nastupao je za Varteks, zagrebačku Croatiju te u njemačkom Hannoveru i Nürnbergu, a upisao je i dva nastupa za A reprezentaciju Hrvatske. U Sladojevcima je kao bivši prvoligaški igrač posebno cijenjen naš trener-igrač Goran Međumurac zahvaljujući kojem smo i dobili poziv za prijateljsku utakmicu.

Prije samog početka naši igrači uručili su domaćim nogometašima prigodne poklone. Glavni sudac utakmice bio je domaći Goran Loparac iz Sladojevaca koji se nalazi na A listi sudaca 1. HNL. Utakmica je pred 100-tinjak gledatelja počela jako dobro po momčad Nedelišća, u 10. minuti novopridošli Poljanec je strijelac za 1:0 nakon asistencije Danijela Mesarića. U 16. minuti udarac iz kuta izveo je Ivan Egri, a gužvu u petercu pred domaćim vratarem koristi mladi Patrik Međimurec za 2:0. Zatim u 25. minuti Nino Vizinger zabija za visokih 3:0, a rezultat prvog poluvremena 3:1 u 36. minuti postavio je domaći Zlatko Miler.

U nastavku utakmice promjena između vratnica, izašao je Sebastijan Trstenjak, a ušao Dario Novak. Slavonija pogotkom Matije Vencla smanjuje na 3:2 u 52. minuti, a samo četiri minute kasnije Vizinger je strijelac za 4:2. Već u 60. minuti novi pogodak domaćina, Davor Cicvarić zabija za 4:3, zatim u 78. minuti Slavonija izjednačuje rezultat na 4:4. Od 80. minute Nedelišće opet vodi, Štefulj je ubacio, a Poljanec postigao svoj drugi pogodak. Utakmica ipak završava bez pobjednika, u 89. minuti Cicvarić se našao u zaleđu, no pogodak je priznat i konačni rezultat je 5:5.

Nakon utakmice je u prostorijama NK Slavonija upriličena svečanost povodom 50 godina postojanja, a predsjednik kluba Mile Pokopčić okupljenima se obratio s biranim riječima i upoznao ih s poviješću kluba. Zaslužnim pojedincima za razvoj kluba dodijeljene su zahvalnice, a jedna je pripala i našem klubu za odigravanje ove prijateljske utakmice koja je uručena predsjedniku Ivici Mihaliću. Ispred Općine Nedelišće utakmici je nazočio i zamjenik načelnika Željko Kacun. Zahvaljujemo se domaćinima na gostoprimstvu!

Nedelišće: Sebastijan Trstenjak, Tomislav Levačić, Danijel Štefulj, Patrik Međimurec, Danijel Mesarić, Rudi Žganec, Timotej Pintarić, Ivan Egri, Nino Vizinger, Nikola Poljanec, Goran Međumurac (još su igrali: Dario Novak, Leon Vrček, Robert Cvetković, Marin-Tin Kovačić, Karlo Marciuš)

Foto: NK Slavonija, Radio Slatina