Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Nemoćni protiv Varaždina, u subotu dolazi Obreš

Nogometaši Nedelišća odigrali su u srijedu (18. veljače) "uzvratnu" prijateljsku utakmicu protiv Varaždina i još jednom bili poraženi. U prvoj utakmici odigranoj u Varaždinu na terenu s umjetnom travom prije dva i pol tjedna trećeligaška momčad bila je bolja s 2:0 u izjednačenoj utakmici. Ovog puta Nedelišće je bilo domaćin na pomoćnom igralištu kod SRC-a Trate.

Susret je odigranom po prohladnom vremenu i pred malobrojnom publikom koja je odolijevala hladnoći. Gosti su predvođeni trenerom Miljenkom Mumlekom doputovali s tek 14 igrača, dok je domaći trener Damir Maretić na raspolaganju imao trojicu više, što se najviše osjetilo po svježini igrača u drugom poluvremenu. I jednima i drugima nedostajalo je nekoliko važnih igrača pa su priliku dobili i juniori, čak i kadeti kod gostiju. Utakmicu je sudio Casimir Rodrigue iz Nedelišća.

Mlada varaždinska momčad uhvatila je na spavanju našu obranu i već u 3. minuti Karlo Marić zabija za 0:1. 20 minuta kasnije Nikola Mrkić povećava vodstvo gostiju, a već u 33. minuti je 0:3, strijelac je Luka Ivanović. U zadnjim minutama prvog poluvremena posebno se iskazao Matija Kolarić s dva pogotka i Varaždin odlazi na odmor s čak pet pogodaka razlike. U nastavku susreta samo jedan pogodak, i on je postignut iz kaznenog udarca u 59. minuti, za 1:5 je s bijele točke siguran bio Boris Kosir.

Iako je primio pet golova, Sebastijan Trstenjak je u prvih 45 minuta imao i nekoliko dobrih intervencija i obrana pa je razlika mogla biti i veća. Vjerojatno najveću šansu za Varaždin propustio je upravo Nedelišćanac Dario Vizinger, koji je kao kadet dobio priliku na ovoj utakmici zbog nedostatka igrača. S druge strane, na vrata Marka Galošija zaprijetili su Manuel Marčec koji pogađa stativu i Nino Vizinger čija je lopta otišla preko gola. U drugom poluvremenu Nikola Košir nije imao previše posla i rutinski je odradio tih 45 minuta.

Međutim, treba spomenuti da je pred kraj utakmice obranio kazneni udarac i tako sačuvao svoju mrežu praznom. Uz Trstenjaka i Matiju Pintarića koji su već standardni članovi seniorske momčadi, od juniora su priliku dobili Fran Vibovec i Patrik Međimurec, ali i Rudi Žganec, donedavni junior Međimurja koji je u zimskom prijelaznom roku postao igračem Nedelišća i pred njim je tek dokazivanje hoće li u proljetnom dijelu nastupati za seniore ili juniore. Sljedeća prijateljska utakmica na rasporedu je u subotu (21. veljače) u 15:00 sati protiv Obreša iz Svetog Ilije, također na našem pomoćnom igralištu.

NK Nedelišće - NK Varaždin 1:5

Strijelci: 0:1 Marić 3', 0:2 Mrkić 23', 0:3 Ivanović 33', 0:4 Kolarić 44', 0:5 Kolarić 45', 1:5 Kosir 59'-11m

Nedelišće: Sebastijan Trstenjak, Danijel Mesarić, Jurica Vručina, Matija Pintarić, Rudi Žganec, Nino Vizinger, Danijel Jagec, Goran Međumurac, Fran Vibovec, Boris Kosir, Manuel Marčec (još su igrali: Nikola Košir, Goran Varga, Davor Piškor, Timotej Pintarić, Filip Topolnjak, Patrik Međimurec)

Varaždin: Marko Galoši, Siniša Čeko, Karlo Sambolec, Dejan Kučko, Marin Maljak, Patrik Tuđan, Matija Kolarić, Karlo Marić, Nikola Mrkić, Dario Vizinger, Luka Ivanović (još su igrali: Luka Ivanušec, Luka Prahić, Luka Sambolec)