Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Poraz od Varteksa u prijateljskoj utakmici

Između prvenstvenih utakmica protiv Slatine i Virovitice dogovorena je prijateljska utakmica koja je odigrana u srijedu (18. rujna) protiv Varteksa iz Varaždina, tamošnjeg županijskog prvoligaša. Radi se o klubu osnovanom 2011. godine, a koji je prošle sezone osvajanjem 1. mjesta u 2. ŽNL - Istok stekao pravo nastupa u najvišem rangu varaždinskog županijskog nogometa. U tome im je svojim brojnim golovima pomogao i odnedavno naš Ivan Kostelac, koji je ovu utakmicu propustio zbog bolova u leđima, zbog kojih je i napustio teren u Slatini. Bila je to ujedno i prva utakmica trenera Damira Maretića na klupi Varteksa, a kojeg se naši navijači sjećaju iz doba kad je vodio ludbrešku Podravinu.

Utakmica je odigrana u Jalkovcu, a započela je u 17:00 sati, glavnu riječ na terenu imao je domaćin koji je od prve minute bio ozbiljniji i konkretniji. Tako je Varteks poveo već u 12. minuti, Dinko Solić vara Nikolu Koširu za vodstvo od 1-0. Nakon toga se igralo na sredini terena, a prvu priliku za pogodak Nedelišće je imalo u 25. minuti. No, do kraja prvog poluvremena mreže se više nisu tresle. Drugo poluvrijeme bolje je otvorila naša momčad, dvaput opasno zaprijetila, ali mladi domaći vratar je odlično reagirao. Zatim u 66. minuti kazneni udarac za Varteks, za 2-0 je precizan s bijele točke bio Marko Poljan. Konačni rezultat 2-1 postavio je Neven Bujanić pogotkom u 79. minuti.

U subotu nas već očekuje 6. kolo i novo gostovanje, a Virovitica također nije ni blizu prošlosezonskim rezultatima. Dosad su u pet utakmica ostvarili samo jednu pobjedu i jednom su remizirali, a tri puta su poraženi, što znači da nisu nepobjediv protivnik.