Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Mladi Vatreni uvjerljivo bolji od Nedelišća na Tratama

Nogometni klub Nedelišće u subotu (15. studenog) bio je domaćin Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji U-21. Izabranici Nenada Gračana u četvrtak (13. studenog) su u Šibeniku u prijateljskoj utakmici pobijedili vršnjake iz Norveške s 3:0, nakon toga su se uputili u smjeru Toplica Sveti Martin, da bi u subotu oko podneva stigli u Nedelišće gdje su prvo posjetili Nacionalni gimnastički centar Aton.

Nogometaši obiju momčadi na teren su izašli uz pratnju limača i mlađih pionira Škole nogometa Nedelišće te uz špalir Mažoretkinja Nedelišća, a prije početka utakmice himnu Republike Hrvatske izveo je Puhački orkestar Općine Nedelišće. Mladim reprezentativcima podijeljeni su prigodni pokloni, a poklon je primio i predsjednik NK Nedelišće Ivica Mihalić kojem je vođa delegacije ove reprezentacije Ivan Bedi uručio zastavu Hrvatskog nogometnog saveza. Početni udarac izveo je ni više ni manje nego 73-godišnji Josip Skoblar kojeg starije generacije najviše pamte po pet sezona (1969.-1975.) odigranih u francuskom Olympique Marseillu, gdje je odigrao ukupno 159 utakmica i postigao čak 138 pogodaka. Svakako treba istaknuti i da je Skoblar vlasnik Zlatne kopačke (Golden Boot, nagrada za najboljeg strijelca u svim europskim ligama) iz 1971. godine kad je postigao 44 pogotka u jednoj sezoni 1. francuske lige.

Što se tiče same utakmice, kojoj je nazočilo više od 500 gledatelja, Nedelišće je na početku pružalo otpor i nije dozvoljavalo da se protivnik razmaše. Naša obrana je prvi put kapitulirala u 13. minuti kad se u strijelce upisao Marko Kolar. Na vratima je Nikola Košir sjajnim obranama spašavao Nedelišće od potopa u početnih pola sata igre, zatim ga je zamijenio Dario Novak i reprezentativci su u završnici prvog poluvremena povećali prednost golovima Marka Pjace i drugim pogotkom Kolara. Imalo je i Nedelišće svoje prilike, najizgledniju od njih propustio je iskoristiti Danijel Mesarić kad je sam izašao pred Ivana Brkića.

Na poluvremenu je Damir Maretić zamijenio čak šestoricu igrača koji su se jako dobro držali u nastavku susreta. U drugom poluvremenu Hrvatska U-21 je postigla tek jedan pogodak, u 59. minuti strijelac je bio Petar Brlek. Nakon tog pogotka priliku na vratima Nedelišća dobio je i treći vratar, posljednjih pola sata odigrao je Sebastijan Trstenjak koji se istkanuo s nekoliko vrlo dobrih reakcija, dokaz tome je i sačuvana mreža. Kod naše momčadi najbliže pogotku bio je Filip Topolnjak koji nije uspio na najbolji način završiti akciju. Utakmica je završila pobjedom mladih "Vatrenih" 4:0, a već sutra (16. studenog) očekuje nas 15. kolo protiv Zelengaja.

NK Nedelišće - Hrvatska U-21 0:4 (0:3)
Gledatelja: 500
Suci: Igor Križarić (Šenkovec), Borut Križarić (Ivanovec), Saša Fegeš (Nedelišće), Dražen Jurčec (Donji Kraljevec)
Delegat: Franjo Fais (Dunjkovec)

0:1 Kolar (13'), 0:2 Pjaca (39'), 0:3 Kolar (44'), 0:4 Brlek (59')

NK Nedelišće: Nikola Košir (od 30. Dario Novak; od 60. Sebastijan Trstenjak), Timotej Pintarić (od 46. Matija Pintarić), Nino Pintarić, Danijel Jagec (od 46. Dejan Slunjski), Manuel Marčec (od 46. Goran Varga), Filip Topolnjak, Nino Vizinger (od 75. Ervin Numanović), Romano Nježić (od 46. Jurica Vručina), Danijel Mesarić, Goran Međumurac (od 46. Saša Treska), Gordan Vuk (od 46. Pero Obadić)

Hrvatska U-21: Ivan Brkić, Gordan Barić (od 67. Dino Mikanović), Petar Mamić, Petar Brlek, Jozo Šimunović (od 46. Duje Ćaleta-Car), Josip Elez, Marko Pjaca (od 46. Nediljko Kovačević), Ante Roguljić, Kruno Ivančić (od 30. Ante Aralica), Filip Krovinović (od 67. Josip Mišić), Marko Kolar