Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

NEDELIŠĆE JE SRUŠILO RIJEKU U PRODUŽETKU ! ! !

Naslov govori sve, Nedelišće je u šesnaestini finala Hrvatskog kupa nakon produžetaka pobijedilo Rijeku s 1-0! Potajno smo se nadali nekom iznenađenju i ostvarenju povijesnog uspjeha i sad se sve to pretvorilo u stvarnost, jedinstven i neopisiv osjećaj. Vrijeme je bilo idealno za odigravanje nogometne utakmice, a prisustvovalo je oko 1.500 gledatelja, od kojih je pripadnika Armade bilo tridesetak. Rijeka je susret započela sa sedmoricom igrača koji su igrali protiv Dinama, dok je Nenad Marčec u prvih 11 stavio trenutno sve najbolje dostupne igrače.

U početnim minutama privremeno smo ostali bez jednog igrača na terenu nakon što je u jednom zračnom duelu s Josip Brezovcem stradao Neven Bujanić kojemu je trebalo zašiti zadobivenu ranu na glavi. Igrač manje nas nije spriječio da nastavimo napadati i u dvije dobre prilike se našao Goran Međumurac koje na svoj 28. rođendan nije uspio pretvoriti u pogodak. Priliku je iz slobodnog udarca imao Danijel Jagec, ali riječka obrana dobro je odradila posao. Od gostiju su na vrata zaprijetili Brezovec i Danijel Cesarec, ali Nikola Posavec se istaknuo dobrim obranama i još boljim reakcijama. Nedelišće je s Rijekom bilo potpuno ravnopravno cijelim tokom prvog poluvremena te je rezultat ostao nepromijenjen.

Drugo poluvrijeme nije bilo tako obilno prilikama kao prvo, ali još uvijek se gledala dobra i borbena utakmica. Kako se utakmica približavala kraju tako su gosti bili sve nervozniji i pokušavali udarcima iz daljine i nakon prekida postignuti pogodak, što im nije pošlo za rukom. Nakon dvije minute nadoknade glavni sudac Andrej Burilo označio je kraj utakmice koja je nakon regularnih 0-0 krenula u produžetke, dva puta po petnaest minuta. Dugo je trajalo tih pola sata, domaći i gostujući navijači već su pogledavali na sat i razmišljali o jedanaestercima. I onda se dogodila 97. minuta - Leon Benko u svom je šesnaestercu izgubio loptu i zatim s leđa srušio Davora Piškora za kazneni udarac.

Siguran izvođač bio je Jagec koji je panenkom prevario gostujućeg vratara Roberta Lisjaka. U drugom produžetku Piškor je odlično proigrao Međumurca koji je pucao ravno u vratara i propustio staviti točku na i. Imala je i Rijeka veliku priliku za izjednačenje, no na sreću grešku obrane i istrčavanje Posavca nije iskoristio Antonini Čulina koji je pucao pokraj gola. Problemi su se do kraja nastavili za Riječane koji su ostali s igračem manje, jer je u 113. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Ivan Močinić. Zaprijetili su gosti do kraja još nekoliko puta, ali ništa konkretnije.

Utakmica je završila minimalnom pobjedom Nedelišća i slavlje je moglo početi. Svatko za sebe ima svog igrača utakmice, ali ovo je pobjeda svih koji su dali 120% od sebe i zasluženo pobijedili riječkog prvoligaša. Ostvaren je ulazak u osminu finala, što bi značilo da smo među najboljih 16 klubova u Hrvatskoj. Nedelišće je postalo sportska priča dana o kojoj se čulo na gotovo svim informativnim vijestima na televiziji, radiju, novinama, a o internetskim portalima da ne govorimo. Već je poznat i protivnik, a to će biti GOŠK iz Dubrovnika, član 3. HNL - Jug koji je nakon jedanaesteraca svladao Šibenik. Domaćinstvo će se odrediti naknadno, a utakmica se igra 31. listopada.

Foto: Željko Hajdinjak / CROPIX