Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_allvideos has a deprecated constructor in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 18

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

GOŠK izborio pobjedu nakon 'mračnih' produžetaka, Nedelišću poništen gol

S nestrpljenjem su svi dočekali taj dan i utakmicu zbog koje se došlo u Dubrovnik već u ponedjeljak. Nakon što su u utorak odradili trening u Čibači na igralištu lokalnog NK Župa Dubrovačka, igrači su dan kasnije, sat i pol prije početka utakmice napokon isprobali teren na kojem će se igrati. Nije bilo većih problema poslije tog trening te je svih 18 igrača bilo na raspolaganju treneru Nenadu Marčecu, koji je u prvi sastav stavio sve najbolje što trenutno ima. Za domaći GOŠK pravo nastupa zbog isključenja nije imao samo Ante Daničić, a svi ostali igrači bili su spremni za susret osmine finala. Rijetko kad se viđa da se dva trećeligaša susretnu u ovoj fazi natjecanja, a više sreće je ovog puta imao GOŠK koji je izvukao domaćinstvo, što je velika prednost. Osim navijača koji su doputovali s momčadi, na dan utakmice se na tribinama priključila i nekolicina vjernih navijača koji su u srijedu stigli iz Nedelišća, pa su naši nogometaši čak i na krajnjem jugu imali glasnu podršku. Prvotni termin od 15:00 sati pomaknut je za pola sata natrag, no na kraju se ispostavilo da ni to nije bilo dovoljno, jer se drugi produžetak igrao u mraku i neregularnim uvjetima.

GOŠK koji na prvenstvenim utakmicama obično nema više od 100 gledatelja, nakon dugo je vremena opet napunio stadion, a više od tisuću gledatelja nisu imali već duže od 10 godina. Jedan od glavnih razloga za veliki odaziv je valjda i zato što je ulaz bio besplatan. Bolji početak utakmice imalo je Nedelišće, ali domaćin je prvi stvorio konkretnije šanse. Damir Hodžić je u 9. minuti pucao preko gola, a u 15. minuti Frano Mrđen iz slobodnog udarca pogađa gostujući živi zid. Prva ozbiljnija šansa za goste bila je u 18. minuti kad je s oko 20 metara slobodan udarac izveo Danijel Jagec, ali vratar Dalibor Kristić je pročitao njegove namjere i obranio udarac. U 31. minuti istaknuo se jedan od najiskusnijih domaćih igrača, Hasan Kacić kad je njegova lopta otišla samo metar-dva kraj gola Nedelišća. Posljednja velika prilika u prvom poluvremenu zbila se u 38. minuti kad je opet zaprijetio Hodžić, ali nasreću nije bio jak udarac te je Nikola Košir to obranio.

U 46. minuti u igru je ušao Branko Perko koji je zamijenio Ninu Pintarića koji se u prvom dijelu ozlijedio pri nespretnom sudaru s Koširom. GOŠK je i u nastavku prvi stvorio nešto konkretno, ali Darko Đajić se u 51. minuti nije najbolje snašao pred gostujućim golom. Već u 55. minuti na drugoj je strani zaprijetio Saša Mihalic koji je s 16-tak metara uputio snažan udarac, no lopta odlazi kraj gola. Najveću šansu Nedelišće je imalo u 72. minuti, Goran Međumurac odvozio je slalom među domaćom obranom, ali njegov udarac zaustavio je vratar Kristić. Na odbijenu loptu stigao je Mihalic i pospremio je u mrežu, no pomoćni sudac je označio po mnogima nepostojeće zaleđe, ali prema snimci odluka je opravdano dosuđena. U 77. minuti Antonio Dragić uputio je udarac s 20-tak metara, ali lopta odlazi daleko preko gola. Nekoliko minuta kasnije s desetak metara prijeti i Perko, ali domaći vratar se opet istaknuo i obranio udarac. Kako golova nije bilo, regularni dio utakmice od 90 minuta završio je 0-0.

Domaćin je na samom početku prvog produžetka šokirao gostujuće navijače. Josip Papić se u 92. minuti našao pred golom Nedelišća i poslao povratnu loptu do Ante Kovačića koji je ostao nepokriven i bez ometanja poslao loptu u mrežu nemoćnog Košira. Priča je završena u okrugloj 100. minuti, Ante Ivanišević u šesnaestercu šalje loptu do Ive Caputa koji ju dobro prima i s glavom postiže gol za 2-0. Drugi dio produžetaka odigran je na rubu regularnosti, jer domaćin nema reflektore, a i sam vratar Nedelišća Košir je na kraju priznao da nije vidio gdje se lopta nalazi. GOŠK-u iskrene čestitke na pobjedi i zahvala na gostoprimstvu, a našim dečkima čestitke na borbenosti. Moglo je i bolje, ali plasman među najboljih 16 klubova u Hrvatskoj je već sam po sebi jako velik uspjeh, najveći u povijesti kluba!