Pobjeda Zavrča s dva gola u svakom poluvremenu

Nedelišće je i ove srijede na svojem stadionu odigralo prijateljsku utakmicu protiv puno jačeg protivnika, nakon što je na Tratama gostovala momčad Hrvatskog dragovoljca, ovog je puta odigran susret protiv još jačeg protivnika, slovenskog Zavrča, trenutno petoplasirane momčadi na tablici. Njima se suprotstavila mlada momčad Nedelišća, većinom sastavljena od igrača koji su dosad dobivali manju minutažu u prvenstvenim utakmicama, utakmicu je na isti način započeo i gostujući trener Željko Orehovec.

Neigranje iskusnih nogometaša itekako se odrazilo na igru naše momčadi koja nije mogla parirati odlično pripremljenim gostima. Nedelišće je u prvom poluvremenu tek u nekoliko navrata stiglo do protivničkog gola, dva puta se Nenad Hanc sjurio prema vrataru Gregoru Finku, ali nije iskoristio prilike za pogodak. Zavrč je svoju dominaciju okrunio s dva pogotka, već u ranoj fazi utakmice Matija Smrekar zabija za 0:1, dok je u posljednjim minutama prvog dijela Josip Fuček iz slobodnog udarca s oko 18 metara bio strijelac za 0:2. Prije kraja poluvremena teren je zbog ozljede morao napustiti Tomislav Levačić, umjesto kojeg je u igru ušao Manuel Marčec.

Drugo poluvrijeme nije donijelo promjene na terenu, gosti su i dalje držali loptu u svojem posjedu i nisu dozvoljavali da se naši igrači razigraju. Sredinom poluvremena Zavrč ubacuje u višu brzinu i radi višestruku izmjenu igrača i u igru ulaze prvotimci. Najizgledniju priliku za pogodak je kod Nedelišća imao Manuel Posavec, no vratar Luka Bešenić je uspio blokirati taj udarac. Za konačnih 0:4 pobrinuli su se Smrekar, svojim drugim pogotkom te Josip Golubar. Stvari na terenu će se vjerojatno promijeniti u subotu kad na Trate dolazi Slatina, a na scenu opet stupe prvotimci predvođeni klupskim najboljim strijelcem Goranom Međumurcem.