Levačić strijelac za pobjedu protiv Pušćina

= NK Nedelišće - NK Pušćine 1:0

Poslije kiše uvijek dođe sunce, a nogometaši Nedelišća uspjeli su utišati kritičare ostvarivši domaću pobjedu u općinskom derbiju protiv Pušćina. Utakmica je odigrana u prekrasnom ambijentu pred oko 400 gledatelja koji su na SRC-u Trate ispratili ovaj zanimljiv susjedski nogometni dvoboj.

Nedelišće je vrlo rano moglo biti u vodstvu, na ubačaj Nikole Pompera loptu je u 4. minuti slabo glavom zahvatio Danijel Mesarić pa odlazi pored vratiju. U idućoj izglednoj prilici našao se Antonio Dodlek, jedan od ponajboljih na terenu, kad nakon lijepog prodora akcija nije završena pogotkom.

U 34. minuti bila su ugrožena vrata naše momčadi, no udarac Renata Punčeca odlazi malo pokraj okvira gola. Samo nekoliko minuta kasnije izigrana je obrana Pušćina, u završnici brze akcije D. Mesarić proigrava Leonarda Mesarića, ali ni on ne uspijeva promijeniti početni rezultat utakmice.

Zadnju priliku u prvom dijelu domaći su imali u 40. minuti, iz slobodnog udarca ubacio je Dejan Slunjski, a D. Mesarić glavom šalje loptu ravno u ruke vratara Jure Banfića. U nastavku Slunjski ipak upisuje asistenciju, ovog puta ubačaj je bio iz kuta, a Tomislav Levačić u 55. minuti glavom zabija za 1:0.

Nekoliko minuta ranije se L. Mesarić našao u stopostotnoj prilici, no nije najspremnije dočekao loptu koju je iz neposredne blizine poslao preko gola. Nedelišće je zatim uspješno održavalo prednost, a u 85. minuti još je s 18 metara pokušao Luka Brlenić čiji udarac odlazi pored vratiju.

Iduće subote na rasporedu je još jedan međimurski derbi, gostovanje kod Rudara u Murskom Središću, i uz susret Varteksa i Poleta biti će to i jedna od najzanimljivih utakmica 5. kola.

NK Nedelišće - NK Pušćine 1:0 (0:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 400
Suci: Klarić, Novak, Mihoci; delegat: Kuščer

Strijelac: 1:0 Levačić 55'

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (od 46. Martinović, od 74. Međumurac), Levačić, Brlenić, Filipović (od 59. Capan), Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, Pomper, D. Mesarić, Vrček (od 46. Pintarić)

Pušćine: Banfić, Papec (od 88. Celinger), Bosilj, Kocijan, Punčec (od 64. Dovečer), Levanić, Malnar, Kos, Požgaj, Pintarić (od 58. Posavec), Mesec

Rezultati 4. kola: Podravina - Nedeljanec 3:0, Polet - Novi Marof 9:0, Sloga - Omladinac 1:1, Jalžabet - Bednja 1:1, Međimurec - Rudar 4:2, Dinamo - Mladost Komet 0:2, Dubravka-Zagorac - Varteks 0:1