Nedelišće uz slab nastup izvuklo bod kod Omladinca

= NK Omladinac (NSR) - NK Nedelišće 1:1

Tri dana nakon poraza od novogradiške Sloge i ispadanja iz Hrvatskog kupa u prvoj fazi natjecanja nogometaši Nedelišća imali su priliku za iskupljenje u 3. kolu Četvrte NL ČK-VŽ, ali navijači to nisu dočekali. Gostovanje kod Omladinca koji u prva dva kola nije osvojio nijedan bod trebalo je poslužiti za povratak pobjedama.

Na stadionu u Novom Selu Rok okupilo se 200-tinjak gledatelja, a domaćin je vrlo rano doveo nedelišćansku momčad u probleme. Ivan Drk dolazi u izglednu priliku, a njegov pokušaj bio je spriječen. Zatim u 14. minuti Petar Mikulaj ubacuje iz kuta, a Marko Lukman prebacuje loptu do Drka koji je strijelac za 1:0.

Igrači Nedelišća nisu mogli uspostaviti igru, uz puno grešaka izgledali su zaista loše, a jedinu priliku u prvom poluvremenu bilježimo u 40. minuti. Sa strane je loptu ubacio Boris Martinović, u dobroj poziciji našao se Danijel Mesarić, no njegov udarac obranio je vratar Omladinca Dino Križaić.

Domaći su u 43. minuti mogli povećati vodstvo, u izglednoj prilici bio je Tomislav Kuhar, ali Filip Paman uspio je obranom sačuvati svoju mrežu. Iako su domaći igrači bili vidno umorni, neki i načeti ozljedama, Nedelišće to nikako nije uspijevalo iskoristiti. Izjednačenje ipak stiže u 68. minuti.

Na oko 20 metara od protivničkih vratiju loptu je primio Nino Pintarić i iz okreta poslao loptu pod gredu i postigao prekrasan pogodak za 1:1. Prilika za preokret stigla je samo tri minute kasnije, ali Antonio Dodlek šalje loptu pored okvira gola. To je bilo sve od ozbiljnih pokušaja naše momčadi.

Momčad Omladinca tražila je u dva navrata kazneni udarac zbog igranja rukom, a da je bilo prisebnosti u završnici domaći su mogli postići još pokoji pogodak. Našim nogometašima sada u prvenstvu slijede neugodni protivnici: doma s Pušćinama, u gostima kod Rudara i doma protiv Bednje.

NK Omladinac - NK Nedelišće 1:1 (1:0)
Igralište: Stadion NK Omladinac / Gledatelja: 200
Suci: Jelić, Šambar, Pintarić; delegat: Šoltić

Strijelci: 1:0 Drk 14', 1:1 Pintarić 68'

Omladinac: Križarić, Goričanec, Reich, M. Lukman, Mikulaj, Horvat, Kuhar (od 64. Varga), Drk, Lesjak, Novak, D. Lukman

Nedelišće: Paman (od 46. Kocijan), Vibovec, Martinović, Pintarić, Brlenić, Filipović, Dodlek, Mesarić, Slunjski, Mesarić (od 70. Međumurac), Capan (od 46. Pomper)
Rezultati 3. kola: Polet - Podravina 1:0, Varteks - Dinamo 3:0, Rudar - Jalžabet 7:1, Novi Marof - Dubravka-Zagorac 0:5, Mladost Komet - Sloga 3:1, Pušćine - Međimurec 3:0, Bednja - Nedeljanec 1:0