Sloga ima novog junaka, Filip Bungić pokopao Nedelišće

= NK Nedelišće - NK Sloga (NG) 2:4

Sedmi nastup u Hrvatskom nogometnom kupu Nedelišće je završilo u pretkolu, što je peti poraz našeg kluba u početnoj fazi ovog natjecanja. Kao i 2015. na Tratama je gostovala Sloga iz Nove Gradiške koja je još jednom preko momčadi Nedelišća izborila šesnaestinu finala, ovog puta nakon samo 90 minuta.

Dvoboju je prisustvovalo 300-tinjak gledatelja, a sama utakmica protekla je u borbenoj i dopadljivoj igri s mnogo dobrih akcija i neiskorištenih prilika za postizanje pogodaka. Vrlo rano mogla je naša momčad povesti, već u 2. minuti Toni Capan promašio je iz blizine okvir gola u stopostotnoj prilici.

20 minuta kasnije još dvije prilike Nedelišća, najprije Dejan Slunjski ubacuje iz kuta, a udarac Luke Brlenića završava u protivničkom bloku, a zatim Mladen Filipović proigrava Danijela Mesarića koji puca preko vratiju. Sloga je uzvratila u 25. minuti, Silvio Mihić je akciju srećom završio slabim udarcem.

Prilike su se nizale u tim minutama, za goste je opet bio opasan Brlenić, u 27. minuti prodorom je nanizao nekoliko protivničkih igrača, no ni on nije imao dovoljno jak završni udarac. U 34. minuti nakon ubačaja Antonija Dodleka pokušaj Capana obranio je vratar Sloge Marko Maričević.

Nakon toga Novogradiščani iz druge prave prilike dolaze u vodstvo, Filip Bungić bio je brži od Nine Pintarića, stigao do Karla Kocijana i matirao ga u 39. minuti za 0:1. Slunjski je u 42. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara pucao pored vratiju, a samo minutu kasnije Sloga je uspjela povećati vodstvo.

Ovog puta je Leonard Mesarić kaskao za F. Bungićem koji još jednom šalje loptu u mrežu Nedelišća i 0:2 završio je prvi dio utakmice. S nekoliko promjena u načinu igre domaća momčad uspjela je u kratkom roku izjednačiti rezultat i nakon manje od deset minuta igre u drugom poluvremenu već je bilo 2:2.

Na asistenciju Dodleka lijep pogodak s 18 metara u 50. minuti postigao je Slunjski, dok je već u 53. minuti Capan bio asistent Borisu Martinoviću koji je još ljepšim potezom i pogotkom bio strijelac za poravnanje rezultata. I kad se činilo da Nedelišće može do preokreta, sve je otišlo na drugu stranu.

Da stvar bude gora, gosti su od 55. minute igrali bez isključenog Zdravka Gospočića. Sloga je vodstvo vratila u 59. minuti, iz udarca iz kuta ubacio je Ivan Blažević, a pogodak za 2:3 postigao je kapetan Ivan Kašljević. U posljednjih pola sata utakmice naša momčad je s igračem više izgledala slabije na terenu.

Gosti su pobjedu potvrdili u 75. minuti, još jednom je obrana Nedelišća izgledala sporo i bila izigrana, a hat-trick je dovršio F. Bungić i Sloga slavi s 2:4. Prije toga, Slunjski u 67. minuti puca iz slobodnog udarca, vratar gostiju ispušta loptu iz ruku, ali novi pokušaj domaćih ne završava u mreži.

Mogao je F. Bungić i do četvrtog pogotka, no njegov nalet u 81. minuti bio je spriječen. Martinović je svoj raniji pogodak umalo zasjenio potezom u 89. minuti, s 30-ak metara uputio je snažan udarac, a lopta je odsjela na gredi. Leo Jurišić je do kraja mogao podebljati pobjedu Sloge, no Kocijan je upisao obranu.

U vrlo sadržajnih 90 minuta momčad iz Nove Gradiške bila je efikasnija i zasluženo izborila prolaz u šesnaestinu finala, dok nogometaši Nedelišća s pravom mogu žaliti za brojnim propuštenim prilikama. Pred nama je u subotu 3. kolo 4. NL ČK-VŽ protiv Omladinca u Novom Selu Rok.

Na kraju zahvaljujemo svim prisutnim službama što su doprinijeli u organizaciji utakmice i što je ista protekla u najboljem redu bez incidenata i potrebama za intervencijama.

NK Nedelišće - NK Sloga (NG) 2:4 (0:2)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 300
Suci: Čužić, Kečkiš, Babić, Jurčević
Delegat: Matošić / Kontrolor suđenja: Ljubičić

Strijelci: 0:1 F. Bungić 39', 0:2 F. Bungić 43', 1:2 Slunjski 50', 2:2 Martinović 53', 2:3 Kašljević 59', 2:4 F. Bungić 75'

Nedelišće: Kocijan, Martinović, Pintarić, Brlenić, Filipović, Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, Pomper (od 78. Bađari), D. Mesarić (od 46. Levačić), Capan (od 62. Vizinger)

Sloga: Maričević, Kulundžić, Kašljević, Ćelepirović, Mar. Vlaović, D. Bungić (od 74. Severović), F. Bungić (od 87. Jurišić), Gospočić, Blazina, Blažević, Mihić (od 64. Menegoni)
Rezultati pretkola: Bednja - Pitomača 2:0, Suhopolje - Kurilovec 2:3, Slavija - Segesta 1:0, Koprivnica - Sloga (M) 1:3, Radnik-Križevci - Rovinj 2:0, Zagorec - Libertas 9:0, Višnjevac - Vrapče 1:2, BSK (BB) - Vukovar 1991 0:0, 3:4 (11 m), Rudar (L) - Krk 0:3, Nehaj - Graničar (Ž) 4:1, Primorac (BnM) - Zagora 3:1, Jadran (LP) - Bjelovar 1:0, Međimurje - Sava (S) 5:0, Hrvatski dragovoljac - Varaždin 0:3, Karlovac 1919 - Marsonia 1:2