Pozitivno ozračje u Novoj Gradiški i Nedelišću uoči pretkola Hrvatskog kupa

Posljednja srijeda u kolovozu već je tradicionalno rezervirana za odigravanje pretkola Hrvatskog nogometnog kupa. Za Nedelišće će ovo biti sedmo sudjelovanje u ovom natjecanju i ukupno deseta utakmica, a ždrijebom je odlučeno da nam u goste po drugi put dolazi Sloga iz Nove Gradiške.

Klubovi su se u pretkolu Hrvatskog kupa susreli i u sezoni 2015./2016., tada je Sloga pred 350 gledatelja nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izborila prolaz u šesnaestinu finala. Rezultat nakon 90 minuta bio je 2:2, nakon produžetaka 3:3, a u udarcima s 11 metara gosti su bili precizniji i slavili sa 4:3.

Prije tri godine Slogu smo najavili kao klub koji je bio prvak 2. ŽNL - Zapad i županijskog kupa Brodsko-posavske županije, situacija se od tad znatno promijenila. U međuvremenu su se iz 1. ŽNL plasirali u MŽNL Slavonije i Baranje, a prošle sezone su u toj ligi zauzeli 3. mjesto i ušli u 3. HNL - Istok!

Do novog nastupa u Hrvatskom kupu stigli su igrajući finale županijskog kupa BPŽ u kojem su od Marsonije poraženi 3:1. Nakon više od desetljeća Sloga se vratila u Treću HNL, a povratnički nastup odradili su protekle subote kad su u Novoj Gradiški sa čak 3:0 svladali Mladost iz Ždralova.

Strijelci za pobjedu bili su Daniel Bungić, Filip Bungić i Bruno Menegoni. U prošloj sezoni najviše pogodaka za Slogu postigli su upravo D. Bungić (10) i F. Bungić (9), a devet je postigao i Matej Vlaović, igrač koji nas je prije tri godine "uništio" s tri pogotka i predvodio Novogradiščane do pobjede.

No, zbog isključenja u posljednjem prošlosezonskom kolu i suspenzije od tri utakmice Vlaović nema pravo nastupa u Nedelišću. U ljetnom prijelaznom roku u Slogu su pristigli Silvio Mihić iz Dugog Sela (za Kustošiju i Rudeš nastupao u 2. HNL), te mladi Jura Ciprić koji je pristupio iz kadeta Osijeka.

U odnosu na posljednju međusobnu utakmicu trener Sloge Ivo Babić na raspolaganju ima šestoricu, a trener-igrač Nedelišća Goran Međumurac sedmoricu igrača koji su i 2015. konkurirali za sastav. Klubovi sigurno žele nastaviti u pobjedničkom ritmu pa vjerujemo da nas očekuje odličan nogometni dvoboj.

Utakmica pretkola Hrvatskog nogometnog kupa između Nedelišća i Sloge odigrat će se 29. kolovoza (srijeda) na SRC-u Trate u Nedelišću s početkom u 16:00 sati!

Glavni sudac: Ivan Ćužić (Velika Gorica)
1. pomoćni sudac: Nikola Kečkiš (Virovitica)
2. pomoćni sudac: Igor Babić (Orahovica)
Četvrti sudac: Darko Jurčević (Cetingrad)