Derbi opravdao očekivanja, slavlje Nedelišća

= NK Nedelišće - NK Mladost Komet 5:2

Nogometni klubovi iz Nedelišća i Preloga nerazdvojni su već desetak godina, zbog rivalstva svaka utakmica ima status derbija i gotovo da nema "dosadnih" susreta u dvobojima ovih protivnika. Tako je bilo i u 2. kolu u kojem je utakmici na Tratama prisustvovalo oko 300 gledatelja.

U vrlo sadržajnoj utakmici vidjeli smo čak sedam pogodaka i pobjedu domaćina, no u odnosu na broj stvorenih prilika Nedelišće je ispalo gostoljubivo prema protivnicima. Danijel Mesarić bio je u naletu u početnoj fazi utakmice, u 7. minuti pogodio je stativu, a već u 12. minuti zatresao je i gredu.

Samo minutu kasnije Nedelišće je povelo, Toni Capan oduzeo je gostima loptu nakon pogrešnog dodavanja i poslao loptu u mrežu za 1:0. Slavlje je kratko trajalo, u 17. minuti Davor Balent ubacuje iz slobodnog udarca, a pogodak za poravnanje rezultata postiže Denis Golubić.

Mladost Komet preokreće rezultat u svoju korist već u 20. minuti, u strijelce se za 1:2 opet upisao Golubić. Na drugoj strani D. Mesarić u 28. minuti izlazi sam pred vratara Filipa Farkaša i šalje loptu pored okvira gola. Naša momčad uspjela je izjednačiti do kraja poluvremena.

Učinak Golubića ponovio je Capan u 40. minuti i na odmor se otišlo s rezultatom 2:2 sa po dva pogotka spomenutih igrača. Burno je bilo i u nastavku, Luka Brlenić je u 53. minuti srušen u šesnaestercu, a kazneni udarac za vodstvo 3:2 realizirao je Dejan Slunjski.

U 55. minuti D. Mesarić je bio u prilici pobjeći protivničkim igračima i doći u izglednu poziciju za pogodak, no prekršajem ga zaustavlja Denis Vuk koji zarađuje izravni crveni karton. Svi promašaji D. Mesariću su došli na naplatu u 67. minuti kad s 18 metara postiže lijep pogodak za 4:2.

Isti igrač imao je zatim još dva pokušaja, u 79. minuti iz neposredne blizine puca preko vratiju, a nakon toga i pored vratiju. Konačnih 5:2 u korist Nedelišća postavio je Brlenić u 88. minuti. U srijedu se na Tratama igra utakmica pretkola Hrvatskog kupa protiv Sloge iz Nove Gradiške.

Dodajmo još da su utakmici Nedelišće - Mladost Komet nazočili i Zorislav Srebrić, dugogodišnji glavni tajnik, a danas viši savjetnik predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza, i Mato Kljajić, predsjednik Međimurskog nogometnog saveza i član IO HNS-a, te bivši predsjednik preloškog kluba.
NK Nedelišće - NK Mladost Komet 5:2 (2:2)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 300
Suci: Vugrinec, Rohtek, Kobzinek; delegat: Lesjak

Strijelci: 1:0 Capan 13', 1:1 Golubić 17', 1:2 Golubić 20', 2:2 Capan 40', 3:2 Slunjski 53' (11 m), 4:2 Mesarić 67', 5:2 Brlenić 88'