Ždrijeb Hrvatskog kupa 1. kolovoza

Kao finalist Kupa Međimurja u sezoni 2017./2018. Nedelišće je po treći put u posljednje četiri sezone steklo pravo nastupa u Hrvatskom kupu. U pretkolo ulaze 32 kluba - 21 pobjednik županijskog kupa i 11 finalista iz ŽNS-a s najviše aktivnih klubova. Klubovi iz istog ŽNS-a ne mogu se susresti međusobno.

Povjerenstvo za natjecanje Hrvatskog nogometnog kupa donijelo je odluku da će se ždrijeb parova i domaćinstava pretkola održati 1. kolovoza 2018. (srijeda) u 12:00 sati u prostorijama Prve HNL u Zagrebu (Prolaz Fadila Hadžića 2). Utakmice pretkola na rasporedu su 29. kolovoza (srijeda).

Među 32 sudionika pretkola su četiri kluba iz 2. HNL, po trinaest iz 3. HNL i četvrtog ranga te dva petoligaša. Broj klubova koje bi trebalo izbjeći na putu prema šesnaestini finala i domaćem susretu s jednim od nositelja je velik, a što potvrđuje i činjenica da je čak 19 klubova prošle sezone u svojim ligama završilo u Top 5.