Nedelišće najgledanije kod kuće, i dalje u hrvatskih Top 30

Osim naslova prvaka Polet je u odnosu na prošlu sezonu zadržao i mjesto na vrhu poretka po ukupnom broju gledatelja na utakmicama. No, uz drastičan pad, s prošlosezonskih 9100 gledatelja ove sezone broj je pao na 8100. Nedelišće je tik do njih s 7950 gledatelja u 30 odigranih utakmica, dok od preostalih 14 klubova nijedan nije imao ni 6500, a kamoli više. Najmanje je imala Sloga, tek 4010.

Domaće utakmice
U poretku gledanosti domaćih utakmica Nedelišće drži vrh s 4480 gledatelja u 15 utakmica, što je u prosjeku 298,7 po susretu. Više od 4000 ima još samo Polet, dok nešto iznad 3000 imaju Međimurec i Rudar. Zanimljivo, posljednjeplasirana Sloboda je peta najgledanija momčad na domaćim utakmicama. Najslabiju gledanost kod kuće imali su Sloga i Zelengaj sa 118, odnosno 122,7 gledatelja po utakmici.

Najgledanije utakmice
Na pet utakmica upisano je 500 ili više gledatelja, od čega su čak četiri susjedni derbiji s istim klubovima, po dva u svakoj polusezoni. Dvoboj Poleta i Rudara u 8. kolu pratilo je 600, a u 23. kolu u Murskom Središću bilo je 700 gledatelja. Sa stotinjak gledatelja manje slijede derbiji Nedelišća i Međimurca, po 500 gledatelja bilo je i u Nedelišću i Dunjkovcu-Pretetincu. 500 gledatelja bilo je i na susretu Poleta i Podravine u 30. kolu.

Gledanost u hrvatskim ligama
Brojke gledatelja na domaćim utakmicama klubovima su najrelevantnije jer jedino one nešto znače, a Nedelišće na razini najviša četiri nogometna ranga u Hrvatskoj drži 27. mjesto u konkurenciji oko 150 klubova. Osim što smo najgledaniji među četvrtoligašima u prosjeku imamo više gledatelja od drugoligaša Novigrada i Lučkog te od 44 od 50 trećeligaša, dok od još dva drugoligaša i tri trećeligaša imamo unutar 10% manje.