Nedelišće 4. u napadu i 3. u obrani, Polet nadomak 100 golova

Sezona u 4. NL Čakovec-Varaždin bila je iznimno izjednačena i na vrhu i dnu tablice, a tokom svih 30 kola strijelci su bili vrlo raspoloženi. U ukupno 240 odigranih utakmica postignuto je 897 pogodaka, od toga 397 u prvom, te 500 u drugom poluvremenu. U prosjeku je po kolu postignuto 29,9 pogodaka, po utakmici 3,74 pogotka, a pogodak je bio postignut svake 24,1 minute.

Postignuti golovi
Uvjerljivo najviše pogodaka postigao je Polet koji je na putu do naslova prvaka čak 97 puta tresao protivničku mrežu. S više od 80 pogodaka iza njih su se smjestili Međimurec i Bednja, dok je Nedelišće imalo četvrti napad lige sa 63 postignuta pogotka. Naši nogometaši su 27 pogodaka postigli u prvom, a 36 u drugom poluvremenu i zabijali 2,1 po utakmici i svake 42,9 minuta. Sloboda je jedini klub s više pogodaka u prvom, nego u drugom poluvremenu.

Primljeni golovi
Najmanje pogodaka primile su obrane Bednje i Poleta, samo 31 pogodak, odnosno 1,03 po utakmici. Zatim slijede Dinamo i Rudar, a između ta dva kluba Nedelišće s 41 primljenim pogotkom, što je 1,37 po utakmici i svakih 65,9 minuta. 18 pogodaka naša obrana primila je u prvom, a 23 u drugom poluvremenu, najviše između 31. i 40. minute, a nijedan između 41. i 50. minute. Ostali klubovi nemaju fazu utakmice bez primljenog pogotka.

Kazneni udarci
Od 897 postignutih pogodaka njih 76 bilo je iz kaznenih udaraca, od ukupno 91 dosuđenog. Nogometaši Dinama izborili su 15 kaznenih udaraca, iza njih slijede Nedelišće s 13, te Plitvica i Polet s 10. Najmanje dosuđenih imali su Sloboda (1), Sloga i Nedeljanec (2). Podravina od tri dosuđena za njih nije iskoristila nijedan. U rubrici dosuđenih protiv na vrhu su Plitvica i Podravina s 10, a do njih su Nedelišće i Međimurec s 8, dok su na dnu Polet (2) i Sloga (3).

Golovi na utakmicama
U ovom prvenstvu je 11 od 240 utakmica završilo rezultatom 0:0, a na čak 77, odnosno više od jedne trećine utakmica postignuto je pet ili više pogodaka. Najuvjerljivija pobjeda pripada Bednji koja je u 26. kolu na svom terenu s 10:0 bila bolja od Zelengaja. Najefikasnije utakmice bile su one s 11 pogodaka, u 2. kolu Zelengaj - Pušćine 8:3, u 7. kolu Plitvica - Zelengaj 7:4 i u 29. kolu Međimurec - Jalžabet 6:5.

Nedelišće je najuvjerljivije bilo u 24. kolu kad je Jalžabet svladan sa 6:1, a u dva prethodna kola upisana su i dva najteža poraza koja ne idu na ponos trećeplasiranom klubu prvenstva, u 22. kolu kod Poleta 5:0 i u 23. kolu kod Pušćina 6:0.