Pobjedom završili sezonu na 3. mjestu, Polet prvak

Dočekali smo kraj još jedne nogometne sezone, u posljednjem kolu 4. NL Čakovec-Varaždin na Tratama je gostovao Rudar, a nogometaši Nedelišća na dominantan način stigli su do 20. ovosezonske ligaške pobjede. Otprilike 300 gledatelja prisustvovalo je utakmici, a s obzirom na ono što su momčadi prikazale na terenu mnogo zadovoljniji bili su domaći navijači.

Do polovice prvog poluvremena igralo se opušteno, a iz početne faze susreta bilježimo dva pokušaja Nedelišća. Nakon kombinacije Borisa Martinovića i Luke Brlenića akciju na pravi način nije dovršio Danijel Mesarić u 14. minuti, dok je nekoliko minuta kasnije Dejan Slunjski poslužio Brlenića koji puca malo pored protivničkih vratiju. Nedelišće dolazi u vodstvo u 23. minuti, Patrik Šimunić pronašao je Mesarića koji ubacuje do Brlenića, a on glavom zabija za 1:0.

Prije kraja poluvremena Rudar je na 20-ak metara od naših vratiju imao slobodan udarac, no njihov pokušaj zaustavio je Karlo Kocijan. Gosti puno bolje otvaraju drugo poluvrijeme te su bili nadomak izjednačenja, u 50. minuti Ivan Risonjić našao se u odličnoj prilici, no slabo je reagirao pa loptu lako hvata Kocijan. Samo dvije minute nakon toga Bruno Varga s 18 metara pogađa stativu. Nedelišće opet zabija sredinom poluvremena i tako potvrđuje pobjedu.

Mladen Filipović je u 70. minuti nesebično uposlio Ninu Vizingera koji poentira za dva pogotka prednosti. Konačnih 3:0 postavio je Marko Bađari u 75. minuti kad je poslao loptu iza gostujućeg vratara Marija Rajfa. Rasplet kola ipak je bio očekivan, a zanimljivo je da su i Polet i Bednja i Nedelišće sezonu završili sa po 20 ostvarenih pobjeda. Kad se slegnu dojmovi objavit ćemo komentar sezone uz razne statističke podatke. Ali prije svega:

Iskrene čestitke Nogometnom klubu Polet na 1. mjestu i obranjenom naslovu prvaka! Zasluženo.

Rezultati 30. kola: Polet - Podravina 5:3, Mladost Komet - Međimurec 2:1, Jalžabet - Plitvica 3:2, Pušćine - Sloboda 2:1, Dinamo - Zelengaj 3:1, Nedeljanec - Bednja 1:2, Novi Marof - Sloga 1:4

NK Nedelišće - NK Rudar 3:0 (1:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 300
Suci: Juras, Horvat, Šupljika; delegat: Kolarić

Strijelci: 1:0 Brlenić 23', 2:0 Vizinger 70', 3:0 Bađari 75'

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Martinović, Pintarić (od 52. Levačić), Brlenić, Filipović, Pomper (od 80. Vrček), Šimunić (od 70. Bađari), Panić (od 60. Vizinger), Slunjski, Mesarić (od 80. Marciuš)

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, N. Šoltić (od 55. D. Novak), Vuri (od 85. Tkalec), A. Zadravec (od 88. D. Zadravec), Risonjić, M. Zadravec, M. Šoltić (od 62. Đuran), Radiković, Varga