Međimurje zasluženo do obrane naslova u kupu

Nije se dogodilo iznenađenje u uzvratnoj utakmici finala Kupa Međimurskog nogometnog saveza pa upućujemo iskrene čestitke Nogometnom klubu Međimurje na osvajanju naslova prvaka, a ujedno i na plasmanu u 2. HNL. 500-tinjak gledatelja prisustvovalo je posljednjoj ovosezonskoj utakmici županijskog kupa u kojem je Nedelišće samim nastupom u finalu ostvarilo zacrtani cilj.

Od samog početka susreta nametnut je vrlo visok tempo i bilo je jasno da nogometaši Nedelišća neće moći tako izdržati 90 minuta, a sve je bilo gotovo već u 20. minuti, naša momčad imala je slobodan udarac na protivničkoj polovici, gosti na sredini terena oduzimaju loptu i kreću u brzu kontru koju obrana domaćih nije mogla pratiti. Po strani se sjurio Mario Munivrana i ubacio do Filipa Škvorca koji poentira za 0:1, odnosno ukupnih 0:3, nedostižnih za Nedelišće.

Samo dvije minute kasnije niz udaraca upućen je u istoj akciji prema Karlu Kocijanu, no mreža u ovom naletu Čakovčana ostaje netaknuta. Problemi za domaćina nastavili su se u 32. minuti kad je igru zbog ozljede morao napustiti prvi čovjek obrane Nino Pintarić. U drugom dijelu gosti opet prvi prijete, dobar pokušaj Munivrane u korner odbija Kocijan, da bi u 56. minuti obrana još jednom popustila kad je Nikola Pomper prekršajem zaustavio protivničkog igrača.

Slobodan udarac izveo je Ivan Režić, loptu odbija Kocijan, a Munivrana je posprema u mrežu za 0:2. Već u 63. minuti Međimurje ima uvjerljiva tri pogotka prednosti, naši nogometaši opet griješe na sredini terena, a Munivrana upošljava Ninu Pataftu koji izlazi sam pred Kocijana i zabija za 0:3. Poraz je do kraja ublažen s dva pogotka u mreži gostiju, u 66. minuti Danijel Mesarić asistirao je Patriku Šimuniću koji smanjuje zaostatak na dva pogotka razlike.

Konačan rezultat 2:3 postavljen je u 79. minuti, Goran Međumurac proigrao je Mesarića koji je zavaljao čakovečku obranu i poslao loptu u mrežu. Našim vjernim navijačima veliko hvala na podršci, te vjerujemo da ćemo se u velikom broju okupiti i u subotu kad na Tratama gostuje Rudar u posljednjem kolu 4. NL ČK-VŽ. Podsjećamo, borba za naslov prvaka još nije izgubljena!

NK Nedelišće - NK Međimurje 2:3 (0:1) / ukupno: 2:5
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 500
Suci: Škrobar, Bacinger, Zobec, Velđi; delegat: Fais

Strijelci: 0:1 Škvorc 20', 0:2 Munivrana 56', 0:3 Patafta 63', 1:3 Šimunić 66', 2:3 Mesarić 79'

Nedelišće: Kocijan, Martinović, Pintarić (od 32. F. Vibovec), Levačić, Brlenić, Filipović (od 57. Vizinger), Pomper (od 85. Vrček), Šimunić (od 83. Marciuš), Panić (od 63. Međumurac), Slunjski, Mesarić

Međimurje: Galoši (od 90. Bratuša), Munivrana, Brcković, Pajić, Ptiček, Patafta (od 80. Rališ), Marcijuš (od 68. Malenović), Tkalčić (od 60. Antonović), Škvorc, Režić, Šarić (od 60. Sabol)