Mesarić zabio za pobjedu u mučenju protiv Slobode

U pretposljednjem kolu prvenstva Nedelišće je gostovalo kod Slobode koja sa 16. mjesta seli u niži rang natjecanja, a ovom općinskom dvoboju odigranom u Slakovcu prisustvovalo je 200-tinjak gledatelja. Igrači nisu prikazali osobito dobar nogomet, no naša momčad uspjela je u 90-minutnom mučenju ostvariti pobjedu i s tri boda ostati u igri za naslov prvaka, iako se čini da je već sve riješeno.

Iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti tek jednu priliku, Dejan Slunjski je u 37. minuti proigrao Nikolu Pompera koji ubacuje do Zvonimira Panića, no u matnoj poziciji loptu šalje u ruke domaćeg vratara Mihaela Tera. Nedelišće je pobjedonosni pogodak postiglo u 58. minuti kad nakon ubačaja Patrika Šimunića snažnim udarcem Danijel Mesarić zakucava loptu u protivničku mrežu za 0:1. Sloboda je mogla izjednačiti u 78. minuti, Josip Tkalec je uposlio Borisa Vrbanca koji slabo puca prema našim vratima.

Do zaključenja natjecateljske sezone preostale su nam još dvije domaće utakmice u tjednu koji slijedi, u srijedu uzvratna utakmica finala županijskog kupa protiv Međimurja, te u subotu 30. ligaško kolo protiv Rudara, obje s početkom u 17:30 sati. A iako su šanse za to male, i dalje postoji mogućnost da sezonu završimo osvajanjem trofeja, u nekom ludom raspletu i s novom dvostrukom krunom.

Rezultati 29. kola: Sloga - Polet 1:4, Bednja - Novi Marof 4:1, Zelengaj - Nedeljanec 4:3, Rudar - Dinamo 4:2, Plitvica - Pušćine 2:1, Međimurec - Jalžabet 6:5, Podravina - Mladost Komet 5:2

NK Sloboda (S) - NK Nedelišće 0:1 (0:0)
Igralište: NK Sloboda, Slakovec / Gledatelja: 200
Suci: Pajtak, Vitez, Tuksar; delegat: Posedi

Strijelac: 0:1 Mesarić 58'

Sloboda: Ter, Mesarić, Marčec, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš, Kolarić (od 53. Vrbanec), Novko, Tkalec, Vagjunec

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Martinović, Pintarić (od 46. Vizinger), Levačić, Pomper, Panić, Slunjski, Šimunić, Mesarić, Bađari (od 53. Međumurac)