Lako do tri boda protiv Plitvice, igra za zaborav

Momčad Nedelišća u 28. kolu bila je domaćin 15-oplasiranoj Plitvici iz Gojanca koja po svemu sudeći ove sezone ispada iz lige, a ovaj je dvoboj po vrućem vremenu pratilo oko 230 gledatelja. Već u početnoj fazi utakmice naši nogometaši došli su u vodstvo, u 7. minuti na ubačaj Patrika Šimunića pogodak za 1:0 postigao je Goran Međumurac, no gosti su ubrzo poravnali rezultat.

Jošua Horvat pobjegao je obrani Nedelišća i lobom poentirao za 1:1 u 10. minuti. Samo dvije minute kasnije udarac gostujućeg kapetana Marija Horvata obranio Karlo Kocijan, a nakon toga Nedelišće opet prijeti na drugoj strani. U 18. minuti ubacio je Danijel Mesarić, a pogodak glavom postiže Nikola Pomper i vraća vodstvo domaćih. Dobar udarac glavom Nine Pintarića u 26. minuti, nakon što ga je loptom poslužio Dejan Slunjski, obranio je vratar Plitvice Alen Đurman.

J. Horvat mogao je ponovno izjednačiti u 38. minuti kad je u izglednoj prilici njegov udarac zaustavio Kocijan. Do kraja prvog poluvremena još dvije prilike Nedelišća, u 42. minuti Međumurac je uposlio Borisa Martinovića kojemu vratar brani udarac, a nesuđeni strijelac bio je asistent u idućoj akciji kad je svojom brzinom probio po strani i loptu proslijedio do Nine Vizingera koji trese mreže za 3:1. U drugom dijelu susreta vidjeli smo vrlo malo od nogometne igre.

Nedelišće do četvrtog pogotka dolazi u 54. minuti, Vizinger dovodi Međumurca u izglednu priliku, te biva rušen u kaznenom prostoru, a s 11 metara precizan je bio Slunjski za 4:1. Desetak minuta kasnije Plitvica radi prisilnu izmjenu zbog ozljede vratara Đurmana, a u 85. minuti gosti smanjuju zaostatak drugim pogotkom J. Horvata, ovog puta na našim vratima bio je mladi Filip Paman. Minutu prije kraja još je lobom pokušao Vizinger, no lopta ide pored vratnice.

Situacija na tablici nije se promijenila: Polet vodi sa 60 bodova, prate ga Bednja i Nedelišće s 59. U nedjelju je na rasporedu pretposljednje kolo prvenstva u kojem gostujemo u Slakovcu kod Slobode koja je poput Plitvice već siguran putnik u niži rang natjecanja.

Rezultati: Pušćine - Međimurec 2:2, Sloga - Bednja 1:5, Polet - Mladost Komet 4:1, Jalžabet - Podravina 2:0, Dinamo - Sloboda 4:1, Nedeljanec - Rudar 2:1, Novi Marof - Zelengaj 3:2

NK Nedelišće - NK Plitvica 4:2 (3:1)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 230
Suci: Novosel, Vitez, Kapeš; delegat: Drvenkar

Strijelci: 1:0 Međumurac 7', 1:1 J. Horvat 10', 2:1 Pomper 18', 3:1 Vizinger 44', 4:1 Slunjski 54' (11 m), 4:2 J. Horvat 85'

Nedelišće: Kocijan (od 80. Paman), F. Vibovec, Martinović, Pintarić, Levačić (od 57. Bađari), Pomper, Vizinger, Slunjski, Šimunić, Mesarić (od 62. Vrček), Međumurac

Plitvica: Đurman (od 65. Kos), Melnjak (od 46. L. Horvat), Mat. Horvat, Pomper, Mar. Horvat (od 63. H. Kocijan), Tomašić, J. Horvat, Ister, D. Horvat, Črnila, Tkalčec (od 76. K. Kocijan)