Umjesto preuzimanja vrha tablice zakomplicirali situaciju

Sve je išlo na ruku nogometašima Nedelišća u 27. kolu, priželjkivala se pobjeda Bednje nad vodećim Poletom, u Beletincu se upravo to i dogodilo, no istovremeno je u Dunjkovcu-Pretetincu naša momčad poražena od Međimurca. Velika prilika, najveća dosad, propuštena je za povratak na 1. mjesto, pa sada tri kola prije kraja prvenstva Polet vodi s 57 bodova, a stopu ga prate Nedelišće i Bednja s 56 bodova.

Susjedskom derbiju prisustvovalo je oko 500 gledatelja, a s obzirom na prikazano domaćin je zasluženo upisao tri boda. Nakon samo nekoliko minuta igre Zvonimir Panić pokušao je protivničku obranu iznenaditi iz poveće udaljenosti, no lopta odlazi malo iznad vratnice. Igrači Međimurca ozbiljno su shvatili ovo upozorenje i uzvratili još opasnije, u 13. minuti Shohei Yokoyama pogađa gredu, lopta se odbija u unutrašnji dio gola, no pomoćni sudac signalizira da nema pogotka.

U 27. minuti Filip Hrustek uposlio je Benjamina Ignjića kojemu u stopostotnoj prilici udarac brani Karlo Kocijan, ali obrana Nedelišća ubrzo je popustila. Nakon izgubljene lopte u napadu domaćin u 36. minuti kreće u brzu kontru koju je pogotkom dovršio Yokoyama za 1:0. Međimurec je u drugom poluvremenu držao minimalnu prednost, dok naša momčad inicijativu nije uspjela pretvoriti u pogodak, a prilike su se nizale jedna za drugom.

Dejan Slunjski ubacio je iz kuta u 50. minuti, a Panićev udarac glavom odlazi pored vratiju, zatim Slunjski pokušava iz slobodnog udarca, no i ta lopta ide preko gola. Patrik Šimunić pucao je iskosa u 56. minuti, a udarac je obranio vratar domaćih Luka Bulić. 15-ak minuta kasnije opet Slunjski ubacuje iz kornera, ovog puta Nino Pintarić glavom šalje loptu preko okvira gola. Međimurec zatim uzvraća na drugoj strani, a iz prve prave prilike u drugom dijelu izrodio se drugi pogodak.

Dobar pokušaj Hrusteka u korner je odbio Kocijan, a nakon udarca iz kuta do lopte dolazi Tomoki Kai i zabija za 2:0 u 73. minuti. Pogotku je prethodio nedosuđeni prekršaj nad Panićem kojeg je strijelac odgurnuo te na taj način oduzeo loptu i postigao pogodak. Pet minuta prije kraja susreta još bilježimo udarac Luke Brlenića koji završava pored vratnice. Iduće kolo igra se već u četvrtak (31. svibnja) na blagdan Tijelova kad u Nedelišću gostuje Plitvica iz Gojanca.

Rezultati 27. kola: Zelengaj - Sloga 5:2, Rudar - Novi Marof 1:1, Sloboda - Nedeljanec 0:2, Podravina - Pušćine 6:3, Mladost Komet - Jalžabet 5:0, Bednja - Polet 3:1, Plitvica - Dinamo 2:1

NK Međimurec - NK Nedelišće 2:0 (1:0)
Igralište: Hraščica, Dunjkovec-Pretetinec / Gledatelja: 500
Suci: Jelić, Šambar, Svetec; delegat: Perko

Međimurec: Bulić, Kai, Šprajc, Hrustek (od 84. Vuk), Piškor (od 88. Vesenjak), Yokoyama (od 90. Zadravec), Treska, Šmit, Šostarić, Ignjić (od 72. Deglin), Vabec

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec (od 46. Levačić), Martinović, Pintarić, Brlenić, Filipović (od 64. Bađari), Pomper (od 75. Vizinger), Šimunić (od 71. Međumurac), Panić, Slunjski, Mesarić