Propustili šokirati Međimurje, domaćin bolji s 2:0

Prva utakmica finala Kupa Međimurja odigrana je u Čakovcu pred 300-tinjak gledatelja, a nakon 90 minuta čakovečki trećeligaš uoči uzvratne utakmice ima prednost od 2:0. Drugu sezonu zaredom susreli su se Međimurje i Nedelišće u finalu, a naša momčad nešto je naučila iz tadašnja dva glatka poraza i ovog puta krenula vrlo oprezno protiv favoriziranog protivnika koji je 3. na tablici 3. HNL - Istok.

Igra možda nije bila po ukusu ljubitelja nogometa, no Nedelišće je s organiziranom i kompaktnom obranom te strpljivošću u napadu nastojalo iznenaditi Čakovčane, jer konačni pobjednik dobiva se rezultatom, a ne ljepšom igrom. Domaćin je u 15. minuti bio blizu vodstva, nakon ubačaja s lijeve strane glavom je pucao Nino Patafta, a lopta odlazi malo pored stative. Sav trud nogometaša Nedelišća otišao je u nepovrat nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena.

Patafta u 39. minuti na našoj polovici prima dugu loptu i kreće prema vratima Karla Kocijana koji izlazi daleko izvan svog prostora i krivo procjenjuje situaciju, a Patafta ga nepogrešno zaobilazi i šalje loptu u praznu mrežu za 1:0. Nekoliko minuta kasnije domaći opet prijete, ali ovog puta Kocijan odbija loptu u korner. Nedelišće je moglo izjednačiti u 59. minuti kad u stopostotnoj prilici udarac Zvonimira Panića brani vratar Marko Galoši, u nastavku puca i Mladen Filipović, ali samo za korner.

U idućih pola sata još dvije prilike domaćih, u 77. minuti udarac Jurice Antonovića obranio je Kocijan, dok je u 89. minuti Patafta u izglednoj poziciji pucao pored vratiju. Umorna momčad Nedelišća nije ostala pribrana do samoga kraja, pa Međimurje pogotkom nečuvanog Nine Brckovića dolazi do 2:0 na isteku 90. minute. Usprkos porazu brojni navijači pljeskom su nagradili nogometaše Nedelišća na prikazanoj borbenosti, od obrane, preko veznih igrača koji su odrađivali sjajan posao, do napada.

NK Međimurje - NK Nedelišće 2:0 (1:0)
Igralište: SRC Mladost, Čakovec / Gledatelja: 300
Suci: Klarić, Zobec, Šupljika; delegat: Glavina

Strijelci: 1:0 Patafta 39', 2:0 Brcković 90'

Nedelišće: Kocijan, Šimunić, Levačić (od 78. F. Vibovec), Pintarić, Mesarić (od 73. Bađari), Filipović, Brlenić, Pomper, Martinović, Panić (od 80. Vizinger)

Međimurje: Galoši, Munivrana, Brcković, Antonović, Pajić, Ptiček, Patafta, Marcijuš, Tkalčić (od 68. Sabol), Režić, Šarić