Tri boda donijeta iz Preloga i s nedojmljivom igrom

Sa znatno oslabljenim sastavima ušli su Mladost Komet i Nedelišće u međimurski derbi koji je u kišnom Prelogu odigran pred oko 200 prisutnih gledatelja. Naši nogometaši puno bolje su otvorili utakmicu od domaćina, pa već u 3. minuti bilježimo dobar pokušaj Gorana Međumurca iz slobodnog udarca koji odlazi malo preko protivničkih vratiju. Desetak minuta kasnije Nedelišće dolazi u vodstvo.

Nakon prekršaja pri sredini terena momčad Nedelišća izvela je brzu akciju u 14. minuti koju je pogotkom dovršio Zvonimir Panić za 0:1. Zatim je potpunu inicijativu na terenu preuzela Mladost Komet koja je najveću priliku imala u 26. minuti kad je Denis Golubić pucao pod prečku, a Karlo Kocijan upisao obranu. Sredinom drugog poluvremena, u 65. minuti, zbog drugog žutog kartona isključen je stoper Nedelišća Nino Pintarić, a domaći su ubrzo izjednačili rezultat.

Golubić je u 68. minuti bio strijelac za 1:1 i s obzirom na stanje na terenu činilo se da naša momčad ne može do pobjede, no posljednjih deset minuta odigrali su kao početnih petnaest i na kraju osvojili vrlo važna tri boda u borbi za naslov prvaka. Pogodak vrijedan pobjede postignut je u 83. minuti kad je izigrana obrana Preložana, a loptu je u mrežu poslao Marko Bađari za 1:2. Prije ove, Nedelišće je posljednju pobjedu u Prelogu proslavilo još 2012. godine u pretposljednjoj trećeligaškoj sezoni.

Od konkurenata za 1. mjesto u ovom kolu je Polet u gostima bio bolji od Zelengaja, dok je Bednja kod Rudara odigrala bez golova. Iduće subote u Nedelišću gostuje sedmoplasirana Podravina iz Ludbrega.

Rezultati 25. kola: Zelengaj - Polet 0:2, Rudar - Bednja 0:0, Sloboda - Sloga 3:0, Podravina - Dinamo 1:2, Plitvica - Novi Marof 2:2, Međimurec - Nedeljanec 6:3, Jalžabet - Pušćine 2:1

NK Mladost Komet - NK Nedelišće 1:2 (0:1)
Igralište: Park Mladosti, Prelog / Gledatelja: 200
Suci: Klarić, Šupljika, Kolarić; delegat: Medved

Strijelci: 0:1 Panić 14', 1:1 Golubić 68', 1:2 Bađari 83'

Mladost Komet: Varga, Sraka, N. Bukal, S. Radiković (od 63. Hladnik), Pintarić, Jambrović, Golubić, M. Radiković, Horvat (od 89. A. Radiković), D. Bukal, Vuk

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Martinović, Pintarić (65'), Filipović, Šimunić, Panić, Vizinger (od 53. Bađari), Slunjski, Međumurac, Pomper