Jalžabet ispraćen sa 6 golova za povratak pobjedama

I nakon dva uzastopna poraza Nedelišće je ostalo u igri za naslov prvaka, a bodovna razlika između klubova na vrhu tablice ostala je nepromijenjena i nakon 24. kola u kojem su osim naše momčadi pobjede upisali i prvoplasirani Polet i trećeplasirana Bednja. Nogometaši Nedelišća su se povratkom na domaći teren djelomično uspjeli iskupiti za nedavne teške poraze i pred 200-tinjak gledatelja osvojili tri boda.

Protiv Jalžabeta je od početka sve krenulo prema planu i nakon samo petnaest minuta igre bilo je 3:0. U 5. minuti udarac iz kuta izveo je Luka Brlenić, a pogodak je glavom postigao Nino Pintarić za rano vodstvo. Brlenić je jedan od zaslužnih i za drugi pogodak, u 9. minuti proigrao je Ninu Vizingera koji upućuje loptu u protivnički peterac gdje ju u mrežu posprema Nikola Pomper. A krajnji rezultat prvog poluvremena postavljen je već u 14. minuti.

Za treći pogodak Danijel Mesarić uposlio je Brlenića koji je upisao drugu asistenciju, a strijelac je ovog puta bio Zvonimir Panić. Moglo je biti i uvjerljivije, u 17. minuti Pomper s oko 18 metara snažnim udarcem pogađa gredu, a odbijenu loptu Vizinger posprema u mrežu, no pomoćni sudac označava zaleđe. I u drugom dijelu nogometaši Nedelišća u početnim minutama postižu pogodak, Panić se u 48. minuti po drugi put na utakmici upisao u strijelce.

U 65. minuti priliku za pogodak iskoristio je i Boris Martinović koji je gurnuo loptu ispod vratara Dejana Špicera za visokih 5:0. Jalžabet je smanjio zaostatak u 80. minuti kad je Petar Friščić uposlio Nenada Hanca koji zabija počasni pogodak za goste. Konačan rezultat postavljen je u 86. minuti nakon što je Mesarić u šesnaestercu u izglednoj prilici zaustavljen prekršajem, a kazneni udarac realizirao je igrač utakmice Brlenić za 6:1.

Rezultati 24. kola: Polet - Pušćine 6:1, Nedeljanec - Podravina 1:0, Bednja - Sloboda 4:0, Zelengaj - Rudar 3:0, Dinamo - Mladost Komet 1:2, Novi Marof - Međimurec 3:3, Sloga - Plitvica 4:1

NK Nedelišće - NK Jalžabet 6:1 (3:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 200
Suci: Jarnjak, Rohtek, Premužaj; delegat: Hajdinjak

Strijelci: 1:0 Pintarić 5', 2:0 Pomper 9', 3:0 Panić 14', 4:0 Panić 48', 5:0 Martinović 65', 5:1 Hanc 80', 6:1 Brlenić 86' (11 m)

Nedelišće: Paman, Martinović (od 66. Marciuš), Pintarić, Levačić, Brlenić, Filipović, Panić, Vizinger (od 56. Međumurac), Mesarić, Pomper, Vrček

Jalžabet: Špicer, Dušak, Friščić, Hruško, Tenčić (od 46. Cesarec), Labaš, Hanc, Belavić, Srpak (od 72. Grgić), Žugec, Vrbek