Polet - Nedelišće 5:0

Derbiju prvenstva odigranom u Svetom Martinu na Muri prisustvovalo je 400-tinjak gledatelja, a Polet je na domaćem terenu bio bolji od Nedelišća i nakon 22. kola nalazi se na 1. mjestu s bodom prednosti. Obrana Nedelišća umalo je popustila već u 11. minuti kad je Tomislav Medved proigrao Dražena Mlinarića koji u izglednoj prilici pogađa tek blok naših igrača.

Kobna i ključna bila je 16. minuta, nakon greške Frana Vibovca do lopte dolazi Medved koji izbija pred vratara Karla Kocijana, on ga ruši u šesnaestercu u pokušaju da dođe do lopte te sudac dosuđuje kazneni udarac i isključuje Kocijana iz igre. Na vratima ga je zamijenio Filip Paman, a teren je napustio Marko Bađari. S 11 metara siguran je bio Medved za vodstvo Poleta 1:0.

U 37. minuti Paman izlazi s vratiju kako bi izbio loptu, no nesretno pogađa Medveda koji uzima loptu i s lakoćom zabija za 2:0. S tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a agonija se nastavila i u nastavku susreta. Naša momčad imala je udarac iz kuta u 51. minuti, domaći igrači oduzimaju loptu i kreću u kontru koju je završio neumoljivi i vrlo raspoloženi najbolji strijelac lige Medved sa svojim trećim pogotkom.

Polet je u završnici s dva pogotka Nikole Ferlina došao do uvjerljivih 5:0, te našim rivalima čestitamo na zasluženoj pobjedi. Već u utorak (1. svibnja) na rasporedu je novo gostovanje i susjedni derbi u Pušćinama.

Rezultati 22. kola: Dinamo - Pušćine 2:1, Nedeljanec - Jalžabet 4:0, Novi Marof - Mladost Komet 2:1, Sloga - Podravina 2:1, Bednja - Međimurec 4:3, Zelengaj - Plitvica 3:0, Rudar - Sloboda 4:1

NK Polet - NK Nedelišće 5:0 (2:0)
Igralište: NK Polet, Sveti Martin na Muri / Gledatelja: 400
Suci: Slunjski, Remar, Novak; delegat: Hozjak

Strijelci: 1:0 Medved 16' (11 m), 2:0 Medved 37', 3:0 Medved 51', 4:0 Ferlin 82', 5:0 Ferlin 84'

Polet: Jambres, Sakač, Čurin (od 48. Goričanec), Hozjan, Barat (od 85. Vršić), Horvat, Medved (od 77. Filipović), Cvetković, Mlinarić (od 61. Ferlin), Herceg, Turk (od 66. Karlovčec)

Nedelišće: Kocijan (16'), Vibovec, Martinović (od 80. Marciuš), Levačić, Brlenić, Filipović, Šimunić, Panić (od 73. Međumurac), Mesarić (od 61. Vizinger), Pomper (od 80. Vrček), Bađari (od 16. Paman)