Derbi prvenstva: Nedelišće na +5, Polet +1 ili podjela bodova

Sve je spremno za najveći derbi Četvrte nogometne lige Čakovec-Varaždn, u 22. kolu sastaju se Polet i Nedelišće, a naši nogometaši s dva boda prednosti odlaze na gostovanje u Sveti Martin na Muri. Klubovi u sjajnom ozračju dočekuju ovu utakmicu, u prošlom kolu Polet je sa čak 8:0 svladao Slobodu, dok je Nedelišće sa 4:0 bilo bolje od Dinama, a zatim već u srijedu preko Rudara prošlo u finale kupa.

Polet se nakon 21 odigrane utakmice nalazi na 2. mjestu sa 45 osvojenih bodova (13 pobjeda, 6 remija, 2 poraza) i gol-razlikom 63:20, čime imaju najefikasniji napad i najbolju obranu lige. Predvodi ih najbolji strijelac prvenstva Tomislav Medved s 28 pogodaka, a slijedi ga Andrej Goričanec s 10 pogodaka. U šest proljetnih utakmica osvojili su 13 bodova, a jedini poraz upisali su u gostima kod Međimurca, dok su neriješeno odigrali na domaćem terenu s Dinamom.

Za usporedbu, Nedelišće je ovog proljeća osvojilo 14 bodova uz četiri pobjede i dva remija te je i dalje bez poraza u nastavku prvenstva. Momčad Poleta je ove sezone u 10 domaćih utakmica bez upisanog poraza osvojila 24 boda, a zanimljivo je da u zadnje četiri međusobne utakmice Nedelišće nije poraženo u Svetom Martinu na Muri. U 10 ovosezonskih gostujućih utakmica nogometaši Nedelišća su uz dva poraza osvojili 18 bodova.

Nakon ovog susreta pred klubovima su još osam kola i relativno ujednačen raspored, obje momčadi odigrat će pet utakmica s klubovima koji su među prvih 10 na tablici i tri utakmice s klubovima koji se bore opstanak. Moguća su tri scenarija za stanje na tablici nakon 22. kola: Polet s pobjedom preskače Nedelišće i dolazi na +1, Nedelišće s pobjedom zadržava 1. mjesto i odlazi na lagodnih +5, a susret bez pobjednika značio bi da ostaje +2 u korist Nedelišća.

Utakmica 22. kola 4. NL Čakovec-Varaždin između Poleta i Nedelišća odigrat će se 28. travnja (subota) u Svetom Martinu na Muri s početkom u 17:00 sati!

Glavni sudac: Ivan Slunjski (Varaždin)
1. pomoćni sudac: Robert Remar (Varaždin)
2. pomoćni sudac: Željko Novak (Prelog)
Delegat: Dubravko Hozjak (Prelog)