Rudar autogolom poslao Nedelišće u finale Kupa Međimurja!

Poznat je prvi sudionik finala jubilarnog 60. izdanja Kupa Međimurskog nogometnog saveza - biti će to Nedelišće koje je za svoje osmo finale svladalo momčad Rudara kojoj će i dalje rubrika nastupa u finalu županijskog kupa ostati prazna. Utakmici odigranoj po sunčanom, ali vrlo vjetrovitom vremenu prisustvovalo je oko 500 gledatelja, kako i priliči ovako važnoj utakmici.

Prije početka minutom šutnje odana je počast Slavku Vodopiji iz Strahoninca, dugogodišnjem nogometnom djelatniku, te nekadašnjem sucu koji je donedavno obnašao dužnost delegata na utakmicama, koji je preminuo u 63. godini života. Nogometaši Nedelišća krenuli su u susret sa zaostatkom iz prve utakmice od 1:2, a situacija se dodatno pogoršala već u 7. minuti kad je ponajbolji Rudarov igrač Ivan Risonjić doveo goste u vodstvo.

Puno grešaka bilo je u igri naše momčadi u prvom poluvremenu, no rezultat su uspjeli izjednačiti. Nakon ubačaja Patrika Šimunića pogodak je postigao Zvonimir Panić u 43. minuti i s puno ugodnijim rezultatom ušlo se u drugo poluvrijeme. Ukupan rezultat izjednačen je u 49. minuti, Marko Bađari proigrao je Borisa Martinovića koji lobom postiže prekrasan pogodak za 2:1 i vratar Rudara Mario Rajf po drugi put vadi loptu iz svoje mreže.

Punih pola sata stajao je rezultat koji je utakmicu vodio u jedanaesterce, da bi u 80. minuti došlo do potpunog preokreta, u vlastitu mrežu loptu je poslao igrač Rudara Nino Vuri nakon što je udarac prema gostujućim vratima uputio Dejan Slunjski. Utakmica završava pobjedom Nedelišća 3:1 i s ukupnih 4:3 naša momčad ostvarila je plasman u finale Kupa Međimurja i automatski u još jedno pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa.

Druga utakmica polufinalnog dvoboja Međimurje - Mladost Komet (1:1) igra se 9. svibnja. Pred našim nogometašima su tri utakmice u narednih deset dana, u 22. kolu veliki derbi s Poletom u Sv. Martinu na Muri (subota, 28. travnja), u 23. kolu susjedni derbi u Pušćinama (utorak, 1. svibnja), te u 24. kolu domaća utakmica protiv Jalžabeta (subota, 5. svibnja).

NK Nedelišće - NK Rudar 3:1 (1:1) [4:3]
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 500
Suci: Kolarić, B. Križarić, Bacinger; delegat: Perko

Strijelci: 0:1 Risonjić 7', 1:1 Panić 43', 2:1 Martinović 49', 3:1 Vuri 80' (ag)

Nedelišće: Kocijan, Martinović, Pintarić, Levačić, Brlenić, Filipović, Šimunić (od 59. Međumurac), Panić (od 85. Vizinger), Slunjski (od 90. F. Vibovec), Mesarić, Pomper (od 46. Bađari)

Rudar: Rajf, Šardi, Vuri, Vurušić (od 80. Tkalec), A. Zadravec, Risonjić, Novak, M. Zadravec (od 54. Levačić), M. Šoltić (od 69. N. Šoltić), Goričanec, Radiković