Pomper i Vizinger strijelci u Nedeljancu za vrh tablice

I nakon pet proljetnih prvenstvenih kola nogometaši Nedelišća su neporaženi, a s gostovanja u Nedeljancu, gdje su prikazali nešto bolju igru nego protiv Zelengaja, vratili su se s pobjedom i vratili se na 1. mjesto na tablici s dva boda prednost u odnosu na drugoplasirani Polet. 200-tinjak gledatelja prisustvovalo je zanimljivoj utakmici u kojoj je naša momčad osvojila tri boda.

Nedelišće je u vrlo ranoj fazi utakmice došlo u vodstvo, na asistenciju Zvonimira Panića efektan pogodak za 0:1 u 10. minuti postigao je Nikola Pomper udarcem s oko 18 metara vanjskim dijelom kopačke. Rezultat se zadržao do kraja poluvremena te je naša momčad u drugi dio susreta ušla s minimalnom prednošću. Nedeljanec pogotkom Dubravka Kišića u 57. minuti uspijeva izjednačiti rezultat u drugom poluvremenu, a na krilima tog pogotka krenuli su i po pobjedu, no ubrzo Nedelišće vraća vodstvo.

Iz slobodnog udarca ubacio je Patrik Šimunić, a u gužvi pred protivničkim vratima loptu je u mrežu ugurao Nino Vizinger za 1:2 u 66. minuti što je bio i konačan rezultat. Iako i dalje nekompletni, nastavljamo s nizom bez poraza koji je samo nastavak na zadnjih šest jesenskih kola, a jedan od najzaslužnijih za slavlje u Nedeljancu bio je Pomper koji je odigrao najbolju utakmicu od dolaska u Nedelišće. U srijedu je na rasporedu prva polufinalna utakmica Kupa Međimurja protiv Rudara.

Rezultati 20. kola: Polet - Dinamo 2:2, Zelengaj - Podravina 2:1, Rudar - Međimurec 1:1, Sloboda - Plitvica 2:1, Sloga - Jalžabet 1:1, Novi Marof - Pušćine 4:0, Bednja - Mladost Komet 2:1

NK Nedeljanec - NK Nedelišće 1:2 (0:1)
Igralište: Nedeljanec / Gledatelja: 200
Suci: Klarić, Mihoci, Felker; delegat: Ptiček

Strijelci: 0:1 Pomper 10', 1:1 Kišić 57', 1:2 Vizinger 66'

Nedeljanec: Pozder, Škvarić, Đunđek (od 75. Žmegač), Matučec (od 84. Kučko), Kovačić (od 53. Buden), Kišić, Levatić, Hanžek, Rog (od 70. Škoranec), Bistrović (od 32. Blaži), Glavaš

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Levačić, Brlenić, Filipović (od 39. Međumurac), Martinović, Šimunić, Panić, Vizinger (od 79. Marciuš), Mesarić, Pomper