Bod iz utakmice bez golova kod Zelengaja

Uoči odigravanja zaostale utakmice 16. kola Nedelišće je za vodećim Poletom zaostajalo jedan bod te se s pobjedom moglo popeti na 1. mjesto, no to se nije dogodilo, a derbi ovih klubova je vrlo blizu. Na igralištu u Donjem Kućanu okupilo se tek oko 120 gledatelja koji u 90 minuta nisu vidjeli nijedan pogodak na utakmici Zelengaja i Nedelišća, a 1. poluvrijeme bilo je iznimno nesadržajno.

Jedini konkretniji udarac prema protivničkim vratima u prvih 45 minuta imao je domaćin, u 21. minuti Gabriel Simao Da Cunha pucao je s 20-tak metara i zatresao gredu. Slična situacija i u drugom dijelu, tek nakon 20 minuta igre počele su se nizati prilike. U 65. minuti Goran Međumurac pokušava iz slobodnog udarca, a loptu koja je išla pod gredu vratar Zelengaja Luka Bešenić odbija u korner. Nakon udarca iz kuta Nino Pintarić puca glavom, a lopta odlazi malo pored okvira gola.

Samo pet minuta kasnija najveća prilika na utakmici, i više nego stopostotna, igrač domaćih Ernest Horvat izbija sam pred Karla Kocijana koji dobrom reakcijom ne dozvoljava da lopta uđe u gol. Međumurac je i u 83. minuti prijetio iz slobodnog udarca, do lopte dolazi Danijel Mesarić i ubacuje, a Nino Vizinger puca glavom i pogađa gredu. Od 84. minute Nedelišće igra s igračem manje, drugi žuti karton zaradio je Nino Pintarić koji je dotad odrađivao odličan posao u obrani.

Na drugoj strani opet prijeti Zelengaj, ali pokušaj Igora Vrbanića u 87. minuti opet je zaustavio Kocijan. Utakmica se bližila kraju i sve je manje bilo smišljenih akcija, ako ih je na utakmici uopće i bilo, a posljednji pokušaj imao je Boris Martinović u 89. minuti kad je njegov udarac obranio Bešenić. Susret je završen bez golova i podjelom bodova, a prvu priliku za popravak dojma nogometaši Nedelišća imaju za vikend kad je na rasporedu gostovanje u Nedeljancu.

Rezultati 16. kola: Bednja - Dinamo 2:1, Plitvica - Mladost Komet 2:3, četvrtak: Sloboda - Jalžabet, ranije odigrano: Polet - Novi Marof 6:0, Sloga - Nedeljanec 3:3, Rudar - Pušćine 1:3, Međimurec - Podravina 2:0

NK Zelengaj - NK Nedelišće 0:0 (0:0)
Igralište: Zelengaj, Donji Kućan / Gledatelja: 120
Suci: Žganec, Novak, Mihalić; delegat: Kapeš

Strijelci: nema

Zelengaj: Bešenić, Kušec (od 46. E. Horvat, od 90. Leskovar), Junior Celso, Gudasić, V. Vrbanić, V. Horvat, Gabriel, Ismajlovski (od 46. Martinez), Šelek, H. Vrbanić (od 59. Vrček), I. Vrbanić

Nedelišće: Kocijan, Pintarić (84'), Levačić, Marciuš (od 46. Bađari), Brlenić, Martinović, Šimunić, Vizinger, Mesarić, Međumurac, Pomper