Bolji pristup u drugom dijelu za preokret protiv Novog Marofa

Treću utakmicu u razmaku od sedam dana odigrali su nogometaši Nedelišća, a naporan raspored se tek zahuktava, u narednih 30 dana pred nama je još čak osam utakmica. Bez polovice prvotimaca naša momčad dočekala je goste iz Novog Marofa i na kraju iščupala pobjedu. Ravnopravnoj utakmici prisustvovalo je oko 250 gledatelja, a iako ne mogu biti u potpunosti zadovoljni igrom, domaći navijači ipak su proslavili pobjedu.

Novi Marof opet je pokazao da se nezasluženo nalazi tek u sredini tablice, no pitanje je i kako bi susret izgledao da su obje momčadi bile u punom sastavu. Gosti su poveli u 35. minuti, slobodan udarac izveo je Nikola Šafarić, a pogodak je postigao Mislav Sakač za 0:1 i s minimalnim zaostatkom završava prvo poluvrijeme. Nedelišće je u drugom dijelu vrlo brzo odgovorilo, Goran Međumurac poigrao se s gostujućom obranom i na kraju matirao vratara Davida Saboleka za izjednačenje u 47. minuti.

Malo je nedostajalo da udarac Patrika Šimunića u 54. minuti uđe u gol, no lopta odlazi pokraj stative. Prilika za preokret stigla je u 79. minuti, udarac iz kuta izborio je Karlo Marciuš nedugo nakon ulaska u igru, izveo ga je Međumurac, a pred svojim vratima Sabolek ruši Ninu Vizingera za kazneni udarac. Precizan izvođač bio je Luka Brlenić za vodstvo Nedelišća 2:1. Zatim je u 82. minuti opasan udarac na gol uputio i Marko Bađari, ali lopta je otišla pored stative.

Usprkos značajnim igračkim nedostatcima koji su se morali osjetiti, nositelji igre predvođeni Mladenom Filipovićem dobro su odradili svoj posao i vodili momčad do nove pobjede. U srijedu slijedi nova utakmica, na rasporedu je odgođen susret 16. kola protiv Zelengaja u Donjem Kućanu, a iduće nedjelje novo gostovanje u Nedeljancu kod istoimenog protivnika. Informacija za kraj: polufinale Kupa Međimurja protiv Rudara igra se 18. travnja u Murskom Središću i 25. travnja u Nedelišću.

Rezultati 19. kola: Plitvica - Polet 1:3, Podravina - Rudar 3:1, Mladost Komet - Zelengaj 1:0, Međimurec - Sloboda 3:0, Jalžabet - Bednja 0:4, Pušćine - Sloga 4:3, Dinamo - Nedeljanec 0:1

NK Nedelišće - NK Novi Marof 2:1 (0:1)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 250
Suci: Buden, Pintarić, Kapeš; delegat: Drvenkar

Strijelci: 0:1 M. Sakač 35', 1:1 Međumurac 47', 2:1 Brlenić 79' (11 m)

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Levačić, Bađari, Brlenić, Filipović (od 77. Marciuš), Martinović, Šimunić, Vizinger, Međumurac, Pomper

Novi Marof: Sabolek, Harmicar, Zrno, M. Sakač, Šafarić, P. Sakač (od 73. Ivec), Sabolić (od 81. Horvat), Štriga, Halilović, Mešnjak, Spajić