Golovi Šimunića i Martinovića, i obrane Kocijana za pobjedu i polufinale!

Seniorska momčad Nedelišća ide u borbu za treće finale Kupa Međimurja u posljednje četiri sezone! U puno boljem stanju bilo je igralište Sloge u odnosu na prvenstveni susret odigran 31. ožujka koji je u vaterpolskim uvjetima završio podjelom bodova i rezultatom 2:2. Bez tri važna igrača stiglo je Nedelišće na novo gostovanje u Čakovec, zbog ozljede su izostali Nino Pintarić i Nenad Vibovec, a Zvonimir Panić zbog suspenzije.

Naši nogometaši došli su u vodstvo u 22. minuti, udarac iz kuta izveo je Dejan Slunjski, a iz teške pozicije Patrik Šimunić zabija lijep pogodak za 0:1. Čakovčani su uspjeli izjednačiti u 35. minuti, Siniša Baksa nakon prodora ubacuje u peterac gdje se najbolje snašao Ivan Fučko i glavom postigao pogodak za 1:1. Ubrzo nakon toga Nedelišće opet ima prednost, Goran Međumurac je ubacio, a Boris Martinović nečuvan s lakoćom zabija glavom za 1:2.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, tek po nekoliko propuštenih prilika na obje strane. Najveću priliku za novo izjednačenje Sloga je imala u 83. minuti kad je dosuđen kazneni udarac za domaću momčad, izvođač je bio Baksa, ali vratar Nedelišća Karlo Kocijan upisao je obranu i time Čakovčanima zatvorio vrata polufinala. Na putu do finala pred nogometašima Nedelišća stoji još Rudar iz Murskog Središća koji je u Goričanu kod Trnave pobijedio s 1:0.

Do kraja travnja naša momčad odigrat će još čak pet utakmica, a vjerojatno i jednu više ako će se prva utakmica polufinala igrati ovaj mjesec kao i prijašnjih sezona. U subotu je na rasporedu domaća utakmica protiv Novog Marofa, a već iduće srijede zaostala utakmica u gostima kod Zelengaja, obje s početkom u 16:30 sati.

Rezultati četvrtfinala: Trnava - Rudar 0:1, Zasadbreg 77 - Mladost Komet (Pr.) 0:4, Sloboda (S) - Međimurje 0:6

Polufinale: Nedelišće - Rudar, Mladost Komet (Pr.) - Međimurje (igra se na dvije utakmice, domaćinstvo će se odrediti ždrijebom)

NK Sloga (Č) - NK Nedelišće 1:2 (1:2)
Igralište: NK Sloga, Čakovec / Gledatelja: 300
Suci: Klarić, Bacinger, Šupljika; delegat: Talan

Strijelci: 0:1 Šimunić 22', 1:1 Fučko 35', 1:2 Martinović 41'

Sloga: Mihalković, Friščić, Obadić, Kolar, Kosalec, Antonović, Fučko, Koprivec, Caban, Gyöfi, Baksa

Nedelišće: Kocijan, Šimunić, Levačić, F. Vibovec, Mesarić, Filipović, Brlenić, Martinović, Slunjski, Bađari (od 73. Pomper), Međumurac (od 90. Vizinger)